YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'den o sözlere açıklama
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ayşe İnce'nin öldürülmesiyle ilgili, 'Herkes yetkisini kullanacak yoksa biz gereğini yaparız' sözlerine açıklık getirdi.
Şahin'den o sözlere açıklama
27 Nisan 2012 / 14:08 Güncelleme: 27 Nisan 2012 / 14:15

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bir süre önce söylediği ''Gereğini yaparız'' sözünü genel anlamda savcıların yanlış anlamış olabileceğini söyledi.

Bakan Fatma Şahin, Gaziantep'te Anatolian Otelde düzenlenen ''Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'' il tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Ayşe İnce'nin şikayette bulunduğu kocası tarafından bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili yaptığı bir konuşmada, ''Herkes yetkisini kullanacak yoksa biz gereğini yaparız'' sözünün savcılar tarafından yanlış anlaşılmış olabileceğini belirterek, şöyle konuştu:

''Geçen söylediğim 'Gereğini yaparız'ı genel anlamda savcılarımız yanlış anlamış olabilir. Siz, bizim iş ortaklarımızsınız, sizi yanımıza almadığımız zaman neyi başaracağız. Hepsi kağıt üzerinde kalıyor. Bir bakan, bir bakanlık ne yapabilir. Benim orada söylemeye çalıştığım, yasa kadar uygulama da önemli, uygulayıcıların bunu sahiplenmesi... Çok iyi uygulayan arkadaşlarım var, Allah onlardan bir milyon defa razı olsun. Bu ülke onlardan çok şey bekliyor. Biz yalnızca buna dikkat etmeyen arkadaşlarımız için bunun önemli olduğunu, uygulamanın önemli olduğu, kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini anlattık. O farklı yanlış anlaşılmış olabilir o manada hakimlerimiz, savcılarımız bizim en önemli beşeri sermayemiz, aklımızsınız ve gücümüzsünüz. Bizim başka gücümüz yok. Biz bu sorunları nasıl çözeceğiz. 3 tane adam sorun çözebilir mi  Böyle büyük 74 milyonun yaşadığı bölgeler arası, çok farklı kültürlerin buluştuğu, gelenek ve göreneklerin, ataerkil bakışın hakim olduğu Türkiye'de bu nasıl çözülecek. Dolayısıyla bizim, sizinle beraber işbirliği ve güç birliği yapmamız gerekiyor.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler