YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'den "gizli" açıklaması
TBMM Başkanı Şahin: 'Umarım bu iddialar doğru değildir
Şahin'den "gizli" açıklaması
14 Mart 2010 / 11:23 Güncelleme: 14 Mart 2010 / 12:20
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 'CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in gizli tanıkla görüştüğüne' yönelik iddialara ilişkin ''Umarım bu iddialar doğru değildir'' dedi.
 
Şahin, Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi'nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğine gelişinde gazetecilerin, ''CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in gizli tanıkla görüştüğü'' iddialarıyla ilgili soruyu yanıtladı.
Mehmet Ali Şahin, bu tür haberleri takip ettiğini belirterek şunları söyledi:
''Bir milletvekili arkadaşımızın bu tür laflara maruz kalması beni de üzüyor, ancak bu iddiaların doğru olup olmadığını araştıracak merci de TBMM değil, doğrudan doğruya yargı organlarıdır, cumhuriyet savcılıklarıdır. Umarım bu iddialar doğru değildir. Bizim önümüze, Meclis Başkanlığına bu haberlerle ilgili herhangi bir yargı mercinden bir dosya filan gelmiş değil. Böyle bir şey olursa biz değerlendirme yaparız.''
 
TBMM Başkanı Şahin, ''Bir hukukçu olarak böyle bir görüşmeyi normal bulup bulmadığının'' sorulması üzerine de ''Bunlar henüz iddia ve isnat. Bu iddialar doğruymuş gibi bir değerlendirme yapmaktan doğrusu çekinirim. Cumhuriyet savcıları herhalde bu iddialarla ilgili bir inceleme, bir soruşturma yapacaklar. Doğru olmamasını temenni ederim'' diye konuştu.
Bir başka gazetecinin, ''Yargıdan size bir dosya gelirse, bunu nasıl değerlendireceksiniz?'' sorusu üzerine de Şahin, böyle bir durumda dosyanın Anayasa Komisyonuna havale edileceğini ve orada inceleneceğini söyledi.
AA
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler