YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'den çok sert yanıt
Şahin'den çok sert yanıt
07 Mayıs 2011 07:14
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'den Öcalan'ın "15 Haziran" açıklamasına sert yanıt...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bölücü örgütü elebaşısının bazı internet sitelerinde yayınlanan "15 Haziran'dan sonra ya kıyamet kopar ya da müzakere başlar" şeklindeki açıklamalarının sorulması üzerine "Türkiye Cumhuriyeti devleti ne yapacağını bilir. Biz onların salyalarını ciddiye alarak cevap verecek değiliz." dedi.

Şahin, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can ve beraberindeki taksicileri havalimanındaki merkezlerinde ziyaret etti. Şahin gündeme ilişkin basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bağımsız milletvekili adayı Aysel Tuğluk'un "Çok kötü şeyler olabilir" şeklindeki açıklamasının nasıl değerlendirdiği sorulduğunda Şahin, "İçleri fesat ve kötülük dolu olanlardan başka bir şey beklenmez. Milletimizin sağduyusu, vatan sevgisi, birlikte yaşama arzusu bu kötü niyetli insanların heveslerini geçmişte hep kursaklarında bırakmıştır. Bugün de yarın da heveslerini kursaklarında bırakacaktır." ifadelerini kullandı.

Bölücü örgüt elebaşısı Abdullah Öcalan'ın avukatları aracılığıyla PKK'ya yakın bazı internet sitelerinde yer alan "15 Haziran'dan sonra ya anlamlı bir müzakere dönemi başlar ya da büyük bir savaş başlar, kıyamet kopar. Her ikisi de çok büyük olur." şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Şahin, şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü bir devlettir. Terör örgütünün beyanlarına göre kendisine çeki düzen vermez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne yapacağını bilir. Biz onların salyalarını ciddiye alarak cevap verecek değiliz." (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler