YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin: O dönem tarih oldu
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada milleti bölme ve parçalama üzerine siyaset yapma döneminin sona erdiğini söyledi.
Şahin: O dönem tarih oldu
27 Kasım 2011 / 15:52 Güncelleme: 27 Kasım 2011 / 15:57

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Bu milleti bölme ve parçalama üzerine siyaset yapma dönemi artık tarih oldu'' dedi.

Bakan Şahin, AK Parti Ordu Merkez İlçe Başkanlığının Ay Işığı Tesisleri'nde düzenlenen 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı.

Şahin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 21. yüzyılda AK Parti'nin faaliyetleri sonucunda demokrasi gerçeğiyle tanıştığını söyledi.

''2011 yılı Türkiye için demokraside başarı yılıdır'' diyen Şahin, şunları kaydetti:

''2011 yılı aynı zamanda Ordu'nun özel başarısının yılıdır. 2011 yılı, Ordu'nun birliği, bütünlüğü, yüceliği için, 'altın Ordu'nun' inşası için bir milattır. Bu milada imza atan bütün kardeşlerimi, dostlarımı saygı ve içtenlikle kutluyorum. İnanıyorum ki bu kardeşlik söylemi hep devam edecek. Bu milleti bölme ve parçalama üzerine siyaset yapma dönemi artık tarih oldu. İşte demokrasi bu, değişim, dönüşüm bu. 21. yüzyılda Türkiye, AK Parti ile demokrasi gerçeğiyle tanışmış oldu. Bu milletin yaşaması gereken bir dönemdi ve gerçekleşti.''

Takip dönemini bitirenlerin taklit dönemine başladıkları öne süren Şahin, ''AK Parti neler yapıyor diye takip edenler şimdi koskoca AK Parti camiasında acaba açık bulabilir miyim, bunun üzerinden siyaset yapabilir miyim derdindeler. Böyle bir siyaset olamaz. Bugün muhalefetin Ordu'da da Türkiye'de de girdiği yol bu yoldur'' dedi.

Bakan Şahin, 1923 tarihiyle doğan cumhuriyetin onurlu çocukları, onurlu yurttaşları olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Cumhuriyet sadece adında cumhuriyet olan bir siyasi partinin tekelinde değildir. Biz de cumhuriyetin çocuklarıyız. Cumhuriyet vatanı sevmekse, cumhuriyet devleti sevmekse, halkı görmek, gözetmekse, milli değerlere sahip çıkmaksa, dünyadaki gelişmeleri alıp birey ve toplum olarak özümsemek, yaşamaksa işte biz cumhuriyetçiyiz. Devleti, milleti seviyoruz, değişimleri, dönüşümleri benimsiyoruz. Hatta onun ötesinde, Türkiye'yi en hızlı şekilde değiştirmenin ve dönüştürmenin gayreti içinde olan bir partiyiz.''


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler