YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin: Erdoğan tek değil
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, YAŞ toplantısında Başbakan'ın masada tek oturmasına ilişkin bir soru üzerine "Erdoğan tek değil. Sağında ve solunda sivil ve askerden oluşan değerli zevatla oturuyor"dedi.
Şahin: Erdoğan tek değil
02 Ağustos 2011 / 15:35 Güncelleme: 02 Ağustos 2011 / 15:43

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının oturma düzenine ilişkin, ''Sayın Başbakan, tek başına değil, sağ ve sol tarafında oturmuş, son derece yetkili, kurulun üyesi, sivil ve askerden oluşan, bu ülkenin Yüksek Askeri Şura'sını oluşturan değerli zevatla birlikte oturuyor'' dedi.

Şahin, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyetle makamında bir araya geldi.

Bakan Şahin, görüşme öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

''YAŞ toplantısında Başbakan Erdoğan, masanın başında tek başına oturuyor. Bu görüntüyü nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine Bakan Şahin, ''Tek başına değil. Sayın Başbakan, tek başına değil, sağ ve sol tarafında oturmuş, son derece yetkili, kurulun üyesi, sivil ve askerden oluşan, bu ülkenin Yüksek Askeri Şura'sını oluşturan değerli zevatla birlikte oturuyor'' diye konuştu.

Şahin, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili soruşturma kapsamında yeni bir gelişmenin olup olmadığının sorulması üzerine de ''Olanlar, bilgilendirildi'' dedi.

Bakan Şahin, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Çavuşoğlu ve beraberindeki heyetle görüşmesine ilişkin de iki bakanlık arasında işbirliği gerektiren konularda geniş katılımlı görüşmeler yapacaklarını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 20 Temmuz'da Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümü vesilesiyle KKTC'ye yaptığı ziyareti anımsatan Şahin, ziyaret çerçevesinde Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin dünü, bugünü ve yarının değerlendirildiğini ifade ederek, ''Bu bağlamda iki bakanlık arasında, yine işbirliği gerektiren, işbirliğine konu ancak güçlendirilmeyi ve genişletilmeyi gerektiren hususlar var. Değerli bakanımızla bu hususlarda görüşmeler yapacağız'' diye konuştu.

KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Çavuşoğlu da Türkiye'de 61. hükümetin yeni kurulduğunu, bu nedenle kendi muhataplarını ziyaret etmek ve ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla geldiğini söyledi.

Türkiye ile işbirliğinin güçlü şekilde devam edeceğini belirten Çavuşoğlu, ''Bunu tüm dünyaya göstermek için bugün buradayız'' dedi.

AA

MİLLET
 // MALİ
Sn. Başnakanımız o koltukta beni ve tüm türk halkını temsil etmektedir. Eminim tüm TÜRK halkı ve hakeza ben o kolltuğun başka biriyle paylaşılmasına asla gönlüm razı olmaz hele helede bi askerle paylaşmaya asla razı olmazdık...
02 Ağustos 2011 17:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler