YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Şahidim Fethullah Gülen'dir"
Gazeteci Nazlı Ilıcak, Gülen'in “Alüfte’ye giden bir kişiye komplo kurulacaktı, ben önledim” diye bahsettiği kişinin Kemalettin Özdemir olduğunu söylemişti.
"Şahidim Fethullah Gülen'dir"
09 Nisan 2014 / 08:46 Güncelleme: 09 Nisan 2014 / 08:54

Özdemir, Ilıcak'a açtığı davada Gülen'i tanık gösterdi: O kişi ben değilim. O sırada Amerika'daydım. Konuşma yanımda yapıldı. 

Fethullah Gülen, 2013'ün aralık ayı başlarında internette yayınlanan bir konuşmasında, kendisine Türkiye’den bir telefon geldiğini ve bir kişinin nefsine uyarak alüfteye (fahişe) gittiği bilgisinin geldiğini iddia etmişti. Konuşmasının devamında Gülen, o kişinin alufteye gitmesini önleyip komployu boşa çıkardığını iddia etmişti. Gazeteci Nazlı Ilıcak da 2014'ün ilk günlerinde bir televizyon programında, Gülen'in bahsettiği şahısın Kemalettin Özdemir olduğunu öne sürmüştü.

Alenan şahsıma atılmış iftira

Kemalettin Özdemir, Ilıcak'ın iddiasına “Böyle bir olay söz konusu değil, o kişi ben değilim. Bu alenen şahsıma atılmış bir iftiradır. Yargı önünde muhakkak bu iftiranın hesabını soracağım” demişti. Bunun üzerine Özdemir, Nazlı Ilıcak’a 50 bin TL’lik tazminat davası açtı ve mahkemeye sunduğu dilekçede, Fethullah Gülen’i şahit gösterdi ve tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Kim olduğunu biliyorum ama...

AKŞAM’a konuşan Kemalettin Özdemir, davaya konu olaya bizzat Gülen’in yanında şahit olduğunu, orada sözü edilen kişinin kim olduğunu da bildiğini açıkladı. Özdemir şunları söyledi: “O sırada ben Amerika’da, Gülen’in yanındaydım. Bahsedilen telefon görüşmelerini benim de bulunduğum bir ortamda yaptı. Sözü edilen kişinin kim olduğunu ben biliyorum fakat açıklamak istemiyorum. Mahkemede gerçekler ortaya çıkacak nasılsa.”

Yayında olayı nasıl anlatmıştı

Fethullah Gülen bir internet sitesinde, bir fahişe üzerinden kurulan ‘bal tuzağını’ anlatmıştı. Gülen çok tartışılan ‘alüfte’ olayını şöyle anlatmıştı: “Akşamüstü telefon geldi. Dediler ki, ‘Nefsine uyarak bir halat ucu yerde bir alüfte ile buluşmaya gidiyor. Aynı zamanda birilerinin komplosu söz konusu olabilir.' Onu tanıyan bir arkadaşa telefon ettim. ‘Kalk’ dedim, ‘Gece yarısı deme, evine koş git.’ Bu bir komplo meselesiydi. Şayet ben engellemeseydim o kişi günümüzde geldiği konuma gelemezdi."

Gülen Hareketi'nden 5 yıl önce ayrıldı

Kemalettin Özdemir, 1968’den itibaren tanıştığı Gülen’in en yakınında bulunan birkaç isimden biriydi. İlahiyat Profesörü Özdemir, Gülen grubunda Ankara imamlığı, polis imamlığı gibi görevler yaptı. Paralel Yapı'nın, Türkiye’nin aleyhine çalışan bazı ülkeler, istihbarat örgütleri ve uluslararası güçlerle ileri boyutta ilişki içinde olduğunu gören Özdemir, yaklaşık beş yıl önce Gülen ve yandaşlarından uzaklaşmıştı.

:)
 // depakın
arkadaşlar aklıma ne geliyor biliyormusunuz alüfteye gidecek olan ve giden kişiden kimin haberi olur dilim varmıyor ama falancaların acaba pensilvanyanın meslekleri içinde buda mı var arkadaşlar nedir bu ya ona gidecekti buna gidecekti sen alimmisin milletin şeyinin amirimisin senin nereden haberin oluyor kimse çıkıp demiyor bunlara siz o işlerin yapıldığı yerlerin kapılarındamı sabahlıyorsunuz yada öyle bir yer mi işletiyorsunuz ne ayaksınız nee kadar kör bu insanlar ya görün artık gerçekleri.....
09 Nisan 2014 Çarşamba 15:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler