YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık personeline dokunana hapis cezası!
Son zamanlarda doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artmasının ardından Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çarşamba günü toplanacak Bakanlar Kurulu'na yeni düzenlemeyi açıklayacak.
Sağlık personeline dokunana hapis cezası!
08 Mart 2016 / 10:15 Güncelleme: 08 Mart 2016 / 10:15

Sağlık çalışanlarına fiziksel ve sözlü şiddet uygulayanların tutuklanması kolaylaştırılıyor. '2 yıldan az cezalardaki tutuklama yapamama' düzenlemesi kaldırılıyor. Böylece 2 yıldan az olan cezalarda da şiddet uygulayanlar tutuklanabilecek.

TCK 100. maddede yapılacak değişiklikle sağlık çalışanlarına yönelik tehdit ve hakaret suçları da tutuklama nedeni sayılacak.

BAKANLAR KURULU'NA SUNULACAK

Milliyet'in haberine göre; Sözlü şiddet olan tehdit ve hakaretin sınırlarına çarşamba günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nda karar verilecek.

Ayrıca polisin eylemde bulunanı 24 saat gözaltında tutma yetkisinin de hassas bir şekilde kullanılması sağlanacak. Daha önce sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara yönelik 24 saatlik gözaltı hakkı tam olarak uygulanmıyordu.

Sağlık çalışanları günde ortalama 10 fiziksel, 22 sözel şiddet olayıyla karşı karşıya kalıyor.

 // yozgat
Arkadaşın dediği gibi çay kahve içip yiyecek yemekten kahkaha atmaktan sevgili sağlıkçıların birçoğu işini yapmaya pek fırsat bulamıyorlar ;))...
09 Mart 2016 08:24
 // adalet
Nazif demir bey, hakikaten eli öpülecek adamsın. Şu soruyu Bakan beyefendi kendine, çalışanlarına bir türlü soramiyor. Hep çalışandan yana yontuluyor da, çalışan bakalım işini yapıyor mu? bunu sorgulamak işlerine gelmiyor. Herkes zam bekliyor, kimse bana dokunmasın diyor ama kimse nasıl kaliteli hizmet veririm diye birbiriyle yarışmıyor. Arkadaşın dediği gibi kimse kimseye durduk yere birşey yapmaz, suç işlemez ama hastaneye gidiyorsun hanımefendilerin-beyefendilerin elinden çay kahve yiyecek d...
08 Mart 2016 17:25
1
 // 1
durduk yere artmiyor herhalde. Kanunda da boşluk var ki ayrımcılık var ki çaresiz insanlar şiddete basvuruyor durduk yere kimse kimseye bişi yapmaz. zaten çaresiz insanların gözü donmus kararmis cinnet derecesine gelmiş sizin koyduğunuz cezaları kanunları sallar mi bakanım. ..Arti bi gün gidin hastaneye bakayım aldıkları parayi hakediyolar mı o da ayrı bi durum......
08 Mart 2016 13:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler