YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağanak yağış sel oldu süpürdü
Karadeniz Sahil Yolu da ulaşıma kapandı
Sağanak yağış sel oldu süpürdü
28 Temmuz 2009 / 00:04 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Giresun'da akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış yüzünden 100 dolayında evi su basarken Karadeniz Sahil Yolu da ulaşıma kapandı.  


Giresun'da akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle 100'ün üzerinde su baskını ihbarında bulunulduğu bildirildi.


Alınan bilgiye göre, kentte akşam saatlerinde etkisini artıran yağış sonrası Aksu, Küçükgüre ve Büyükgüre dereleri taştı. Dere taşkınları sonucu tedbir amacıyla Karadeniz sahil yolunun Giresun giriş ve çıkışlarında ağır tonajlı araçların geçişi kontrollü olarak sağlanmaya başlandı.


Yağış sonrası oluşan su baskınları nedeniyle vatandaşlardan 100'ün üzerinde su baskını ihbarı aldıklarını bildiren Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Cinel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce yaşanan ve büyük maddi hasara yol açan sel felaketi nedeniyle tedirgin olduklarını söyledi.


Ulaşımı sağlayan şehir içi minibüslerin, servis yolunun sular altında kalması nedeniyle ancak şehir merkezi içinden çalışabildiğini belirten Cinel, şunları kaydetti:


''Akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden yağış sonrası ilk etapta 100'ü aşkın ev ve iş yerlerinde su baskını olduğuna dair ihbar aldık. Şiddetli yağış sele dönüştü. Yağışın bir süre önce yaşanan sel felaketinden daha fazla zarar verebileceğini gözlemleyebiliyoruz. Bu yağış bizi tedirgin ediyor.''


Televizyonlara canlı bağlantı yapan Giresun Belediye Başkanı Aksu aşırı yağıştan dolayı tüm yolların çökmüş durumda olduğunu,  Karadaniz sahil yolunun kapandığını, sadece itfaiye araçlarının hareket edebildiğin belirterek, Biz kimseye yardım yapamıyoruz, herkese canınızı kurtarmaya çalışın diyoruz. Buraya devletin acil yardım göndermesi gerekiyor. Tüm karadenizin birikimleri buradaki zararı gidermeye yetmez. Vatandaşların hastanaye ulaşmasını sağlayacak yollar yok.  Çöken evler birçok evi tahliye ettik ancak şu anda ulaşabileceğimiz bir imkanımız yok.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler