YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağ kurtulan pilot askeri hastaneye sevk edildi
Sağ kurtulan pilot askeri hastaneye sevk edildi
01 Aralık 2014 15:50
Amasya’nın Merzifon ilçesinden havalanan ve Mecitözü Konaklı mevkiinde düşen F-16 savaş uçağından paraşütle atlayan pilot sağ olarak kurtuldu. Pilot ambülansla askeri hastaneye sevk edildi.

Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında ‘Merzifon 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkan F-16 savaş uçağının öğle sıralarında Çorum’un Mecitözü ilçesi Konaklı mevkiinde düştüğünü açıklamıştı.

Merzifon 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan 10.49’da kalkış yapan ve 12.05’te sonra Mecitözü’nün Konaklı mevkisinde düşen savaş uçağından paraşütle atlayarak kurtulan Pilot Eli Beke Doğru (25), Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Pilot Doğru, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Merzifon'daki askeri hastaneye sevk edildiği bildirildi.

TSK'nın internet sitesindeki haber

"5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı / Merzifon'dan, 1 Aralık 2014 günü saat 10.49'da, planlı eğitim uçuşu için kalkış yapan 152'nci Filoya ait bir adet F-16C uçağı saat 12.05'te Merzifon'un 36 km güneybatısındaki Mecitözü / Konaklı mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle düşmüş; olayda uçağın pilotu uçaktan paraşütle atlamış ve sağ olarak kurtulmuştur. Pilotun hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Gerekli idari ve adli işlem başlatılmıştır."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler