YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sadık Yalsızuçanlar: Türkiye'de 2017 yılı Kudüs Yılı olmalı
Kanalahaber.com yazarı Sadık Yalsızuçanlar, Kudüs'ün önemini Türkiye ve Dünya'da anlatmak için 2017 yılının Kudüs yılı olması gerektiğini söyledi.
Sadık Yalsızuçanlar: Türkiye'de 2017 yılı Kudüs Yılı olmalı
08 Ocak 2016 / 07:42 Güncelleme: 08 Ocak 2016 / 17:38

Kanal A da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın hazırlayıp sunduğu Tarih ve İrfan programına Kudüs Uzmanı Musa Biçkioğlu ve Kanalahaber.com yazarı Tarihçi-Yazar Sadık Yalsızuçanlar konuk oldu. 

Kudüs'ün düşüşünün yüzüncü yılı olması nedeniyle 2017 yılının Kudüs yılı olması çağrısında bulunan Sadık Yalsızuçanlar "Burdan çağrı yapmak istiyoruz. Hem Türkiye'deki sivil toplum kurtuluşlarına hem de devlete ve yetkili makamlara ve kurumlara ve büyüklerimize. 2017 yılı mutlaka ve mutlaka Türkiye'de Kudüs yılı ilan edilmeli. Kudüs yılı olmalı" şeklinde konuştu.  

Sadık Yalsızuçanlar'ın konuşmasından satır başları:

BurAdan çağrı yapmak istiyoruz. Hem Türkiye'deki sivil toplum kurtuluşlarına hem de devlete ve yetkili makamlara ve kurumlara ve büyüklerimize. 2017 yılı mutlaka ve mutlaka Türkiye'de Kudüs yılı ilan edilmeli. Kudüs yılı olmalı. Bu Kudüs halkının mutsuz olma sürecinin Kudüs'ün düşüşünün  tekrar o haçlı zihniyetinin Kudüs'e çöreklenmesinin siyonist şeyi kullanmak süretiyle emperyalistlerin. 100 yıl geçmiş bakın. 800 yıl Kudüs'te yaşayan bütün halkların mutlu ve özgür ve barış içinde yaşadı. 1917'de ne oldu sonrasında ne oldu. bu yüzden 2017'nin Kudüs yılı olması için bir süreç başlatmalı Türkiye. 

Musa Biçkioğlu'nun konuşmasından satır başları:

Onunla ilgili aslında şu anda bazı şeyler yüzüncü yılında anıldı Türkiye'de. Mesela Çanakkale Savaşı'nın 2015 olması hasebiyle yüzüncü yılı zaferler anıldı. Yüzüncü yılda çok daha muhteşem törenler yapıldı. 1914 Birinci Dünya savaşı ile ilgili çeşitli etkinlikler yapıldı. Balkan Savaşları'nın yüzüncü yılında etkinlikler yapıldı.

Kuddül Amere Zaferi'nin yüzüncü yıl etkinlikleri yapıldı Ki göz bebeğimiz olan Kudüs ile ilgili çok geniş çaplı Türkiye'ye yakışır bunun öncülüğü. Diyanet camiası el atarsa çok daha farklı da olabilir.

Yüzüncü yılında Kudüs'ün düşüşüyle ilgili İslam ümmetinin değil sadece oradaki bütün halkların çektiği çileye vurgularda yapılarak evet Kudüs'ü kaybettik üstünden yüz yıl geçti. Onu çok çeşitli ve çok boyutlu etkinliklerle uluslararası düzeyde anmak anlamak gibi bir yükümlülüğümüz olsa gerek. 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler