YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sadece izlemekle yetiniyorlar
Sadece izlemekle yetiniyorlar
25 Mayıs 2012 18:18
Başbakan Erdoğan, Uluslararası Parlamenterler Konferansı'nda konuştu. Gündeminde ise insan hakları ve Suriye'deki gelişmeler vardı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı Eylem Programının uygulanmasına ilişkin 2012 Uluslararası Parlamenterler Konferansı kapanış oturumunda bir konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, ''Bugün birçok ülke, gelişmiş insan hakları, ileri standartlarda demokrasi ve yüksek refah seviyesiyle yaşarken, maalesef farkına varmadan, sınırlarına sanal duvarlar çekebiliyor. Kendisi için, kendi halkı için, evrensel insani değerleri, demokrasiyi ve refahı bir hak olarak gören ülkeler, yanı başlarında ya da yakın coğrafyalarda yaşanan trajedileri, adeta bir gerilim filmi izler gibi sadece izlemekle yetinebiliyor'' dedi.

SURİYE'DEKİ OLAYLAR

Erdoğan, Suriye'deki olaylara ilişkin, ''Biz futbol maçı seyretmiyoruz beyler. Bir dramı, bir trajediyi, maalesef izlemek zorunda kalıyoruz. Burada çocuklar, savunmasız kadınlar, yaşlı insanlar öldürülüyor. Boğazları kesilerek öldürülen insanlar var burada. Bunu mu izleyeceğiz  Bunu mu seyredeceğiz  Buna kimse 'Ben duymadım' diyemez, duyarsız kalamaz. Elini uzatmak durumundadır ve buna mecburuz'' dedi. (AA)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler