YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saçan'ın bu belgeleri nereden ve kimden aldığı sor
Saçan'ın bu belgeleri nereden ve kimden aldığı sor
Saçan'ın bu belgeleri nereden ve kimden aldığı sor
26 Eylül 2008 / 08:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Gazeteci Tuncay Özkan'ın evinde ve Biz TV’de yapılan aramalarda ele geçirilen evraklar arasında ünlü siyasetçilerin özel hayatına ilişkin kayıtlar ortaya çıktı.


Polis, Ergenekon'un 9. dalga operasyonunda gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde ele geçirilen belgeleri arasında inanılmaz bilgilere ulaştı. Tuncay Özkan'ın evinden ve sahibi olduğu Kanal Biz TV'nin Gültepe'deki merkez binasından ele geçirilen belgeler arasında, birçok siyasinin özel hayatlarını ilgilendiren bilgiler çıktı. Polis, Özkan'ın bilgileri hangi amaçla elinde tuttuğunu araştırıyor.


Ergenekon anayasası Saçan’da


Ergenekon operasyonunun ilk başladığı dönemde neredeyse tüm zanlıların evinden çıkan örgütün anayasası olarak kabul edilen "Ergenekon dokümanları" isimli belgenin orijinali de eski Polis Müdürü Adil Serdar Saçan'dan elde edilen belgelerin arasında bulundu. Saçan'ın bu belgeleri nereden ve kimden nasıl aldığı soruşturulacak.


Saçan halen Kanada'da yaşayan Haham Tuncay Güney'in bazı iddiaları üzerine gözaltına alınmıştı. Bu arada gözaltına alınan gazeteci Özkan ile eski Esenyurt Belde Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi, sağlık kontrolünden geçirilerek Emniyet’e geri götürüldü. Özkan gazetecilerin gözaltına alınma nedenini sormaları üzerine, ''Cehalet hiçbir zaman bu kadar cüretkar olmamıştı'' dedi.


Bugün

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler