YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabri Uzun'dan Paralel Yapı'nın kodları
Kanal A'da yayınlanan Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan İstihbarat Daire eski Başkanı Sabri Uzun, dünyanın en güçlü arşivinin Paralel Yapı'nın elinde olduğunu söyledi.
Sabri Uzun'dan Paralel Yapı'nın kodları
14 Ocak 2015 / 08:55 Güncelleme: 14 Ocak 2015 / 09:57

Kanal A'da yayınlanan ve Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programının bu haftaki konuğu Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'du. Uzun paralel devlet yapılanmasının bilinmeyenlerini anlattı.

Bugün Polis Teşkilatının ne kadarı bunların himayesinde?

"Dün bu durum farklıydı. Öncelikle şunu söyleyeyim bunlar çok ödlektirler. Bunlar özellikle milliyetçilerden çok korkarlar. Çünkü onlar daha kararlı oluyorlar. Milliyetçiler fitne ve entrikayı beceremiyor ama bunlar, böyle gizlenmeyi entrikayı çok iyi beceriyorlardı.

2007-2013 arası emniyet teşkilatına alınan polislerin arasında belki bir kaç tane Gülen Hareketi'ne mensup şakirt olmayan vardır. Hatta kitaba yazmadım ama... 2013 yılında bir yetkilinin şu 35 kişinin durumlarına bakın bunlar uygunsa, bunları kazandırın diye bir emri olmuş. Ama bunların arasından kimse teşkilata alınmamış."

"Bunlar yaşarken öldürmeyi çok iyi bilirler"

"Kitaba aykırı düşecek bir açıklama yapmak istemiyorum. Dediğim gibi bunlar fitneyi iyi becerirler. Bunlar ilk olarak bir kişiyi itibarsızlaştırmayı iyi bilirler, iki yaşarken öldürmeyi çok iyi bilirler."

"Yaşar Büyükanıt Paşa'nın dedesi Filistin'de şehit düşüyor. O zaman İsrail falan yok. Şehit düşen adamı bu Yahudidir diye 2006 yılında propaganda yaptırdılar. Sonra ben öğrendim ki, Yaşar Büyükanıt Paşa 1984 yılında Albayken Kuleli Askeri Lisesi'nden 80 tane Gülenci öğrenciyi attırmış. Bunlar onun intikamını almışlar."

"Dünyanın en güçlü arşivleri bunların elinde"

"Bu benim kanaatim ama söylemek istiyorum. Dünyanın en güçlü arşivi bunların elinde. Kimden intikam alacaklarını asla unutmazlar, arşivlerler. O kişinin aleyhinde sokağa çıkamayacak kadar en mahrem bilgileri, en gizli bilgileri, ya uydururlar ya da derlerler insanı yaşarken öldürürler."

"Emniyette en çalışkan kişiler bunladır, en disiplinli kişiler bunlardır. En eğitimli ve en itaatkarlar bunlardır. Ancak 2007'den sonra Oda tv, Balyoz, Ergenekon, Şike davası, Devrimci karargah örgütü, Cübbeli Ahmet Hoca'ya yapılan komplo hangisini sayayım bunların tamamı her birisi ayrı ayrı bunların komplosu."

"Bunların ilk eylemlerinden bir tanesi sauna çetesi... Diğer bir tanesi de Atabay operasyonları... Daha sonra bunlar Başbakana suikast yapılacak haberini çıkarttılar. Daha sonra 2003-2004 yıllarında Genelkurmay Başkanı'na suikast yapacaklar haberi çıkardılar. Sonra 2010-2011 yıllarından birinde bir dergide bu konuyu haber yapmaya kalktılar. Beni soy ismi Ekşi olan bir muhabir bana telefon açtı. "Abi dedi siz bu haberi biliyor musunuz? Bende dedim ki koçum sana bu haberi kim verdiyse senin üzerinden TSK'yı vurmaya çalışıyor. Sen şu ortadan çekil de seni yönlendiren kişiler beni arasın" dedim."

"Paralel Yapı'nın Türkiye'nin işgalinde üç aşama var"

"Birincisi 2002 - 2005 yılları arasında, yani AK Parti hükümeti döneminde bunlar devletten hiçbir görev talep etmemişler. Kritik görevlere getirilmemişler."

"İkincisi 2005 - 2007 arasında ihbar mektuplarıyla kamu görevinde olan insanları görevden aldırma dönemleri başlıyor. Bundan sonra kendi adamlarını yerleştiriyorlar."

"Üçüncüsü ise 2007 - 2010 arası tamamen duruma hakim oluyorlar. 2010 yılında 1985 yılında alınan Özel sınıflar erken terfi ettirilerek Emniyet'i ele geçiriyorlar."

"2011 Yılında MHP'nin ve Baykal'ın kasetlerini bunlar çektiler"

"2011 Yılında MHP'nin kasetlerini bunlar çektiler. MHP ile ne hesapları var? MİT Müsteşarının Oslo görüşmesi de bunların işi. MİT Müsteşarına yapılmak istenen operasyonda aynı merkezden geliyor. 17-25 Aralık Operasyonu da bunların işi. Sayın Baykal'ın kaseti de bunların işi.

"Bunlar önce kaydederler. Sonra kaydettikleri kişiye ulaştırırlar. Ulaştırdıkları kişi de bizim elimize böyle bir şey geçti, biz mahreminiz diye bunu size getirdik derler. Buradaki amaç kendileri üzerindeki şüpheyi yok etmektir. Baykal'ın kaseti çıktığında ben aynı şeyi söyledim."

"Bana 2001'de Ergenekon şeması getirdiler"

"Bunlar Tuncay Güney olayından sonra lobi belgesi diye bir şey çıkardılar. Lobi belgesinin anlamı, bir illegal örgüt kurulmuş  Ergenekon örgütü bunun işletme çalışma talimatına lobi belgesi diyorlar. Sonuçta TSK'ya yapılacak operasyonun nüvesini oluşturdular. Bana Ergenekon şeması 14 Haziran 2001 günü geldi. Şemanın başında Çetin Doğan Bey vardı. Daha sonra Çetin Doğan Bey bu operasyonda yer almadı. Bu isimler daha sonra farklı operasyonlara bölündü ve dağıttılar. Bunlar beni o zaman kullanamadılar."

"2002 yılında MİT'e bir ihbar mektubu gönderdiler. Bu mektubun içindeki CD'ler de de bu Ergenekon şeması görünüyor. Mahkeme Ergenekon operasyonu başlayınca MİT'ten Ergenekon ile ilgili belge istiyor. MİT'te ihbar mektubu ile gelen belgeleri gönderiyor. Fakat sonra geriye doğru gidince Adil Serdar Saçan'ın sorgu yaptığı sırada Tuncay Güney'in sorgusu gizli kamera ile yasal olmayan şekilde yapılıp, MİT Müsteşarlığına gönderiliyor. Ve Tuncay Güney'e özel hayat belgeleriyle şantaj yaparak bir liste verip isimler okutuluyor"

"STV anılarımdan senaryo yazmak istedi"

"20 Eylül 2010'da Hanefi Avcı'nın kitabı yayınlandıktan sonra Mülkiye müfettişleri ifademi aldı. Daha sonra Samanyolu TV'den aradığını söyleyen birisi aradı ve sizinle görüşmek istiyorum dedi. Buyurun gelin dedim Kızılay'da bir kafe'de buluştuk. Dedi ki, "Biz sizin hatıralarınızı alıp Samanyolu Tv'de bir senaryo yazmak istiyoruz." İyi dedim. Ben devletle nikahlıyım koçum gidin devletten onay alın dedim. Bunlar İçişleri Bakanlığına müracaat ediyorlar ve bunlara onay çıkıyor. Ben Ergenekon şemasını gördüm deyince elimde daha ne olduğunu öğrenmek istediler."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

mikrofon kamera aşıkları
 // Ömer
Peki biz ne demiştik ? AK Partinin paralelcilere ait yerlerde istişare toplantıları ve kamp yapmamaları konusunda uyarıldıkları halde sonuç ne oldu? parti içerisindeki kriptoların tepkisi ne olmuştu? Sonuç yahudice ahlaksızca bir organizasyon ve şantaj.Bunlar yurt ve pansiyonlarında kalan öğrencilere bile aynı ahlak dışılığı yapmaktadırlar.Sn.Sabri'de tıpkı diğerleri gibi emekli olduktan sonra kamera ve mikrofonları görünce vatansever kesiliyor maalesef. ...
14 Ocak 2015 Çarşamba 11:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler