YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabih Kanadoğlu'nun oğlunun evinden kaybolan altın
Sabih Kanadoğlu'nun oğlunun evinden kaybolan altın
Sabih Kanadoğlu'nun oğlunun evinden kaybolan altın
05 Ağustos 2008 / 19:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun oğlu Sinan Kanadoğlu'nun evinden ölen eşinin tek taş yüzüğünü ve kolyesini çaldığı gerekçesiyle yargılanan temizlikçi, "Ziynet eşyalarını bana satmam için Sinan Bey'in kızı Gizem verdi" dedi.


GAZETEPORT'ta yer alan habere göre Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun oğlu Sinan Kanadoğlu'nun evinden ziynet eşyalarıyla yaklaşık 8 bin YTL değerinde döviz çaldığı öne sürülen temizlikçi Şeyda Beler'in yargılanmasına başlandı.


Karşıyaka 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya evinden hırsızlık yapıldığını öne süren Sinan Kanadoğlu, tutuklu yargılanan Şeyda Beler ile avukatlar katıldı. Evde bir kasa bulunduğundan haberdar olmadığını öne süren Beler, Sinan Kanadoğlu'nun üniversite öğrencisi olan kızı Gizem Kanadoğlu'nun çeşitli kereler kendisine bozdurması için ziynet eşyaları verdiğini, bozdurduktan sonra paraları Gizem Kanadoğlu'na iade ettiğini ileri sürdü.


Kendisiyle ilgili suçlamaları karakolda öğrendiğini iddia eden Beler, ''Polisler bana, 'Sen Sabih Kanadoğlu'nun kim olduğunu biliyor musun? İstese bizi görevlerimizden ayırır, Adliye Sarayını da alır başka yere kurdurur' gibi şeyler söylediler. Konuşmadım. Gizem'in bir şeyler söylemesini bekliyordum, ancak hiçbir şey söylemedi. Bunun üzerine bana bozdurmam için ziynet eşyaları verdiğini anlattım'' dedi.


"TEK TAŞ YÜZÜK ÖNEMLİ"
Sinan Kanadoğlu ise çalınanlar arasında bir süre önce vefat eden eşinin tek taş yüzüğü ve kolyesinin de bulunduğunu söyledi. Kanadoğlu, şöyle konuştu: ''Kızımın mezuniyet töreni vardı. Bana telefon ederek, kaybettiğim eşimin tek taş kolyesini takmak istediğini, ancak vazonun içinde olması gereken kasa anahtarını bulamadığını söyledi. Daha sonra yedek anahtarla kasayı açtı. Kasada bir şey kalmamıştı. Daha sonra Şeyda Hanım eve temizlik için geldi. Bana bir şey söylemek isteyip istemediğini sordum. 'Kasada bir şey kalmamış da' dedim. Para önemli değil, en azından kızıma eşimden yadigar kalan tek taş yüzük ve kolyeyi vermesini söyledim. Bana her şeyi bozdurduğunu söyledi. Daha sonra polisleri çağırdım.''


Sanık avukatı Muammer Yurdakul ise kasada ve vazoda, Sinan Kanadoğlu ile kızının dışında parmak izine rastlanmadığını belirterek, müvekkilinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını istedi. Sanığın tutuksuz yargılanma talebini reddedilirken, hakim Gizem Kanadoğlu'nun banka hesaplarındaki para hareketlerinin incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.


Sinan Kanadoğlu'nun evindeki kasadan Haziran ayında çeşitli ziynet eşyalarıyla yaklaşık 8 bin YTL değerindeki döviz çalınmıştı. Konuyla ilgili olarak haftada 3 gün eve temizliğe gelen Şeyda Beler gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler