YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabancı'da nasibini aldı
Sabancı'da nasibini aldı
29 Mart 2010 17:09
Ali Sabancı'ya sol görüşlü öğrencilerden yumurtalı saldırı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) "Girişimcilik" konusunda konferans veren TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, öğrencilerin yumurtalı saldırısına uğradı. 
 

Samsun TSO Genç Girişimciler Kurulu ve OMÜ işbirliğinde Kurupelit Kampüsü Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Girişimcilik" konusunda konferans veren Ali Sabancı'ya, konuşma yaptığı esnada bir grup sol görüşlü öğrenci yumurta attı. Konferansın ilk konuşmacısı olan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Sinan Ergin'in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ali Sabancı, ilk önce arka sıralardan bir öğrencinin kendisine yumurta fırlatması ile irkildi. Güvenlik görevlilerinin Ali Sabancı'nın önünü kapatmasıyla diğer öğrencilerin attığı yumurtalar Ali Sabancı'ya isabet etmezken, sermaye karşıtı sloganlar atan sol görüşlü öğrencilere üniversite güvenlik görevlileri müdahale etti. Protestocu öğrenciler güvenlik görevlilerinin sert müdahalesinin yanı sıra, konferansta bulunan diğer öğrencilerden de dayak yediler. 
 

Yaka paça salondan dışarıya çıkartılar kız ve erkek öğrenciler, güvenlik aracına binmek istemeyince bir arbede de konferans salonunun dışında yaşandı. Öğrenciler otobüse binmemekte ısrar edince yine güvenlik görevlilerinin ve polislerin sert müdahalesi ile karşılaştılar. Otobüs ile Atakum İlçe Polis Merkezi'ne götürülen öğrenciler yolda otobüsün camlarını kırdılar.  
 

Yumurtalı saldırıyı yapan öğrencilerin salondan çıkartılmasının ardından Ali Sabancı konferansa kaldığı yerden devam etti. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler