YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'te Erbakan dönemi...
Saadet'te Erbakan dönemi...
18 Ekim 2010 00:10
Aday olmayacağını açıklamasına rağmen delegelerce tek aday gösterilen Necmettin Erbakan, 687 oyun 684'ünü alarak genel başkanlığa seçildi.

Saadet Partisi olağanüstü kongresinde Necmettin Erbakan, oy kullanan 687 delegeden 684'ünün oyuyla genel başkanlığa seçildi. 3 oy geçersiz sayıldı. AA

FATİH ERBAKAN, ELİF ERBAKAN ALTINÖZ VE DAMAT MEHMET ALTINÖZ YÖNETİMDE

Saadet Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, Necmettin Erbakan'ın genel başkanlık için tek aday olmasının ardından eski Genel Başkan Numan Kurtulmuş tarafından bir önceki kongrede liste dışı bırakılan Erbakan'ın çocukları Fatih ile Elif Erbakan Altınöz GİK ve damadı Mehmet Altınöz ise YDK listesinde yer aldı.

Kongrede, 1250 delegenin oy kullanması gerekirken ve Kurtulmuş ve beraberinde bazı delegelerin istifa etmesine rağmen ''Kongre çoğunluk sayısının'' bulunması dolayısıyla oy verme işlemi başladı.

Kongrede tek aday Erbakan'ın ''Yeşil Liste''sindeki Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği adayları şu isimlerden oluşuyor:

Abdulhalim Tunç, Abdülkadir Çelik, Abdülkadir Öncel, Abdullah Sevim, Abdülvahap Ekinci, Ahmet Kul, Ahmet Tekdal, Ali İhsan Oturak, Arif Ersoy, Atik Ağdağ, Ayşenur Tekdal, Birol Aydın, Celal Asiltürk, Cevat Gencay, Doğan Bekin, Duran Soyuğur, Dursun Ali Düzenli, Ekrem Şama, Elif Erbakan Altınöz, Fatih Erbakan, Fehim Adak, Fethullah Erbaş, Galip Akın, Hasan Bayram Var, Hasan Bitmez, Hasan Hüseyin Öz, Hüseyin Özcan, İlyas Tongüç, İsmail İlhan Sungur, İsmail Müftüoğlu, İsmet Aksoy, İsrafil Bayrakçı, Latif Öztek, Levent Cengiz, Lütfi Kibiroğlu, Lütfi Yalman, Mahmut Çizmecioğlu, Mehmet Karaman, Mesut Doğan, Mete Gündoğan, Muhammet Polat, Muhittin Aytunç, Muhittin Hamdi Yıldırım, Musa Okçu, Mustafa Balta, Mustafa İriş, Mustafa Kamalak, Mustafa Kurdaş, Mustafa Özkafa, Muzaffer Baydar, Necmettin Aydın, Necmettin Çalışkan, Oğuzhan Asiltürk, Orhan Altınöz, Osman Hazer, Osman Nuri Kabaktepe, Oya Akgönenç, Recai Kutan, Sadrettin Karaduman, Salih Turhan, Selman Esmerer, Sezai İncesu, Sinan Ejderoğlu, Suat Pamukçu, Süleyman Arif Emre, Süleyman Erim, Şerafettin Kılıç, Şevket Kazan, Tacettin Çetinkaya, Temel Karamollaoğlu, Yakup Budak, Yasin Hatipoğlu, Yaşar Canbay, Zafer Emanetoğlu ve Zülfikar Gazi.

Abdullah Arslan, Ali Vural, Harun Macit, Hüseyin Çelebican, Mehmet Altınöz, Mehmet Bozgeyik, Mustafa Geçer, Nizamettin Aydın, Osman Seçilmiş, Süleyman Çalışkan ve Veysel Candan ise Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) listesinde yer alıyor.

ERBAKAN TEK ADAY GÖSTERİLDİ

Saadet Partisi olağanüstü kongresinde eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan genel başkanlık için tek aday oldu.

Kongrede, Kongre Çağrı Heyeti Başkanı Mustafa Kamalak, Divan Başkanlığı için kendisine gelen önergeyi oyladı. Bu oylama sonucu Divan Başkanlığı'na Yasin Hatipoğlu getirildi.

Parti tüzüğü ve programında yapılan değişikliklerin oylanmasının ardından genel başkanlık için tek bir liste verildiğini belirten Hatipoğlu, genel başkanlık için Necmettin Erbakan'ın ''Yeşil Liste''si ile birlikte aday olduğunu bildirdi.

Erbakan'ın adaylığının salonda büyük coşkuyla karşılandığı görüldü.

ERBAKAN: CHP VE AKP BİRBİRİNİN BENZERİ

Eski Saadet Partisi genel başkanlarından Necmettin Erbakan, ''Son günlerde yaşadığımız olaylar Allah'ın bir lütfudur, birilerini kolundan tutup çıkartmak veballi bir olaydır. Biz kimseye karışmadan herkes kendi yerini almıştır'' dedi.

Erbakan, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan Saadet Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nde kürsüye zeminden yükselen platformla çıkarken salonda ''Mücahit Erbakan, efsane Başbakan'' sloganları atıldı.

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, burada yaptığı konuşmada, partileşme sürecini anlattı.

Erbakan, emperyalizmin daha önce AK Parti'ye ''Sen şeriatçisin'' diyerek izin vermezken Saadet Partisi'nin yükselişinin ardından AK Parti'ye çalıştığını ve 2011 yılında yapılacak genel seçim için ''Emperyalizmin AKP'yi parlatacak çalışmalar yaptığını'' savundu.

Necmettin Erbakan, ''AKP nedir, Saadet Partisi nedir onu anlatacağız, bu zihniyet daha önce Demirel'i getirdi onu kullandı. Daha sonra bizim evladımız Özal'ı getirdi. Ardından Tayyip'i getirdi, aslı varken diğerlerini getiriyor. Hiç saman dolu kuş ile gerçek kuş bir olabilir mi? Saman dolu kuşlarla bunları kandırıyorlar. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz, oku sandıktan çıkardık, dokuz ay sonra yapılacak seçimlerde kendimizi anlatacağız ve iktidar olacağız'' görüşünü dile getirdi.

Erbakan, Milli Görüş'ün sadece bir partisinin olduğunu onun da Saadet Partisi olduğunu ifade ederek ''Milli Görüş'ün yok olduğunu söyleyen zihniyet şunu iyi bilsin ki daha önce Türkiye'nin en büyük partisi olduk. Birinci şahlanış, ikinci şahlanış ve bugün üçüncü şahlanışın adımını atıyoruz, gece gündüz demeden Saadet Partisi'ni iktidara taşımak için çalışacağız'' dedi.

''Sevinin geliyoruz, bolluk bereket geliyor'' diyen Erbakan, ''Milli Görüş hareketinin Konya'da besmele ile yola çıktığı günü hatırladım'' şeklinde konuştu.  Erbakan, şöyle devam etti:
''Dünya siyonizmi, önümüzdeki günlerde yapılacak seçimlere büyük önem gösterdi. Medyayı, bankaları, sanayi tesislerinin kontrollerini ve inancı sömürerek AKP'yi iktidara getirmek için var gücüyle çalışıyor.
Suudi Arabistan Kralı, Tayyip'e İslam nişanı takıyor. Keşke Tayyip hizmet etse de biz de alkışlasak.

Bunlar okşayarak yutma projesidir. Bizi AB'ye almayarak okşaya okşaya yutuyorlar. Tarihin en şerefli milletini zincirle AB'nin kapısına bağlamışlar, bunlar hangi milletin çocuğu? Milli Görüş boşu boşuna çıkmamıştır. Batıya köle olmaya isyan eden bir düşüncenin adıdır Milli Görüş.

AKP ve diğer partiler, hepsi birbirinin benzeridir. Bunlar vergi koyup zam yapıp emperyalistlere ödüyorlar. Bizi kıvır kıvır kıvırıyorlar. Siyonizmin tahsildarıdırlar. AKP ve CHP birbirinin benzeridir. Birbirlerinden farklı bir projeleri de yoktur. Tutturmuşsunuz AB diye, niye sizi almıyorlar? Hala anlamadınız mı? Niçin İslam birliğini kurmuyorsunuz? Abiniz istemiyor ondan mı? İnşallah biz geleceğiz AB'nin üstünü çizeceğiz.
1945 yılında çok partili hayata geçildi. Bu tarihten itibaren liberal, sağcılık ve solculuk ortaya çıktı. Bunların tamamı batı taklitçileridir. Size soruyorum Sultan Fatih solcu muydu, liberal miydi? Tabii ki Milli Görüşçüydü.

Son günlerde yaşadığımız olaylar Allah'ın bir lütfudur, birilerini kolundan tutup çıkartmak veballi bir olaydır. Biz kimseye karışmadan herkes kendi yerini almıştır.''
Erbakan, meşaleyi şimdi yaktıklarını ve bugün harekete başlayacaklarını bildirdi.
AA

yazık hoca yazık!
 // yaman durmuş
hoca yazık sana..bırak artık bu işleri git evinde dinlen..hoş gerçi sen oğluna devredeceksin ya ondan ele aldın gene..hoca bu kadar da olmaz 28 şubatın yardımcı aktörlerinden birisi de sendin..'bak kalbim burda tam burda buraya vurursan kalbim durur' dedin ve bizi içerden vurdun..imam hatipliler olarak çok eziyet çektik çok..asla seni affetmeyeceğim hoca asla!!...
18 Ekim 2010 23:51
Ne olacaktı ?
 // Vecdi Kemal Bengisu
Erbakan açık konuşuyor ama kimse fehmedemiyor..küçük olsun,benimolsun,küçük olsun,vereseme kalsın. Kimsenin faka bastırmasına tahammül edemez., asansörle çıkar adamın midesinden lokmasını alır,Alimallah......
18 Ekim 2010 17:59
DÜNDEN BELLİYDİ !
 // BATUHAN
Çünki son güne kadar kimsenin çıtının çıkmaması hukuken manisi yok denilmesi bunun ipucuydu "yenilen pehlivan güreşe doymazmış" şimdi buyurun izleyelim. Ömrü yeterse altı ay veya bir yıl toparlamaya çalışır ozamanada kadarda oğlu askerliğini yapar sonrada nöbet devir teslimi yapılır parayla saadet olmazsa parasız saadet olur biter.....
17 Ekim 2010 13:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler