YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi, Köşk seçimleri için kararını verdi
Son il genel meclisi seçimlerinde yüzde 2 oy alan Saadet Partisi, 10 Ağustos kararını açıkladı.3 adaya da eşit uzaklıkta olduğunu ortaya koyan parti ilk tur için seçmenlerini serbest bıraktı.
Saadet Partisi, Köşk seçimleri için kararını verdi
20 Temmuz 2014 / 15:30 Güncelleme: 20 Temmuz 2014 / 15:30

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeleri, il başkanlarının oluşturduğu istişare heyeti, 10 Ağustos'ta yapılacak 12. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için nasıl tavır takınılacağına ilişkin kararını verdi. SP, her üç adayı da topa tuttu.

Saadet Partisi İl Başkanları ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri Ankara’da Başkent öğretmenevinde istişare toplantısında, 12. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde nasıl tavır takınacağı konusu ele alındı. Toplantıda seçimlerde nasıl tavır takınılacağına ilişkin üyelerin görüşleri alındı. Farklı görüşler ortaya kondu. Recep Tayyip Erdoğan ve Ekmeleddin İhsanoğlu'nun desteklenmesi yolunda görüş bildirenler oldu ise de ağırlıklı olarak ilk turda bir tavır belirlenmemesi yolunda bir karar oluştu.
 
3 adaya da sert eleştiriler

Görüşlerin netleşmeye başlandığı konuşmalar şöyle oldu:
 
"Biz başından beri ifade ediyoruz; diyoruz ki; Milli Görüş kişiler üzerinden değil ilkeler üzerinden siyaset yapar.  Milli Görüş adamın adına değil, hak ve batıl mücadelesindeki duruşuna bakar. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de adayların kaşına gözüne, adına, soyadına  değil, ilkelerimize uygun olup olmadığına bakacağız. Bir kuyumcu titizliğiyle teraziye koyacağız. Sonra tartacağız. Zadegandan yana mı garibandan yana mı? Boğaz’daki patrondan yana mı, somadaki işçiden yana mı? Hans’tan yana  mı Hasan’dan yana mı? ona bakacağız. Kararımızı ona göre vereceğiz.
 
Ekmelettin Bey'den sert eleştiriler bekliyoruz
 
Beyzadelerden yana mı, yoksa garibanlardan yana mı ona bakacağız. Boğaz'daki patrondan yana mı, Soma'daki işçiden yana mı ona bakacağız. Hans'tan yana mı, Hasan'dan yana mı ona bakacağız. Şimdi bir kriter daha ekleyeceğiz. Gazze'deki katliam karşısındaki duruşuna bakacağız. Gazze konusunda nasıl bir tavır ortaya koyuyor ona bakacağız.
 
Ekmelettin Bey, jest olsun diye Sayın Başbakan'a 1000'er lire gönderdi. Ekmelettin Bey'den asıl jesti Gazze için bekliyoruz. Yıllarca İİT Başkanlığı yapmış biri olarak bütün islam ülkelerini Gazze için harekete geçirmesini bekliyoruz.
 
Sayın Başbakanımıza gelince kendisi Ekmelettin Bey'in gönderdiği 1000 lirayı ahlaki bulmadığı için geri iade etti. Kanaatimce doğru da yaptı. Şimdi merak ediyoruz ve bekliyoruz. Acaba Ekmelettin Bey'in 1000 lirasına gösterdiği hassasiyeti 2005 yılında Yahudi Lobisinden aldığı üstün cesaret ödülü için de gösterecek mi?
 
Selahattin Demirtaş'a gelince de ondan da İmralı için gösterdiği mücadelenin en azından bin de birini Filistinli masum kardeşlerimiz için göstermesini bekliyoruz.
 
Seçmenlerini serbest bırakmış oldu
 
Saadet Partisi. bu tavır ile 3 adaya da eşit uzaklıkta olduğunu ortaya koymuş oldu. Her 3 adayın da Milli Görüş'ü temsil etmediği ifade edilmiş ve herhangi bir adayın desteklenmediği dile getirildi.
 
Böylece Saadet Partisi yönetimi, seçmenini ilk turda serbest bırakmış oldu.

kamalsalak
 // M.N.A
senin gibi Dinazorlar yüzünden müslümanlar hep kaybetti sayin Başbakanımız a seningibiler kurban olun...
20 Temmuz 2014 21:57
16:04
 // Ahmet
Ben şahsen,milli görüş temsilcisi başbakan'ı ,13 yıldır yaptıkları neticesinde,daha pozitif bir nokta da değerlendirmelerini beklerdim. Yazıklar olsun. Siyaset işte,tam destek verirsem,2015 de nasıl oy isterim kendime,varlık sebebimi kaybederim korkusu var.....
20 Temmuz 2014 16:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler