YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan 'yok artık' dedirten açıklama
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye'nin Rus uçağına saldırmayı önceden planladığını 'de facto' olarak kabul ettiğini iddia etti.
Rusya'dan 'yok artık' dedirten açıklama
24 Aralık 2015 / 00:34 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 00:39

Sözcü İgor Konaşenkov, ''Türk Genelkurmayı'nın, 24 Kasım'da yani vurulduğu gün Su-24 uçağının hangi bölgede ve hangi saatte operasyon düzenlediğini net olarak bildiğini'' söyledi. 

'KURTULMUŞ'UN SÖZLERİ RUS UÇAĞININ BİLEREK VURULDUĞUNUN KABULÜ'
 
Türk yetkililerin, Rusya'nın Suriye'de gerçekleştirdiği tüm sortilerle ilgili kesin bilgilerin yer aldığı bir açıklama yapmasının Ankara'nın Su-24 uçağını önceden planlayarak düşürdüğünü gösterdiğini ifade eden Konaşenkov, "(Başbakan Yardımcısı) Numan Kurtulmuş'un bu sözleri Türkiye'nin Rus jetini bilerek vurduğunu ve bir askerini öldürdüğünü resmen kabul ettiği anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.
 
'ABD'YE VERİLEN İSTİHBARATIN TÜRK GENELKURMAYI'NDAN GEÇTİĞİNİN KANITI'
 
Konaşenkov ayrıca, Rusya ile ABD arasında Ekim 2015'te imzalanan uçuş güvenliği anlaşmasına da atıf yaptı. Konaşenkov, Ankara'nın, Moskova’nın Suriye'deki operasyonları hakkında bilgi sahibi olmasının, bu anlaşma kapsamında Washington’a verilen istihbaratın Türk Genelkurmayı'ndan geçtiğinin kanıtı olduğunu söyledi.
 
Öte yandan TASS haber ajansı da Kurtulmuş'un açıklamalarını alıntılayan Türk basınının, Rus uçaklarının Suriye'de gerçekleştirdiği sortilerin sayısıyla ilgili net bilgiler verdiğini aktardı.
 
KURTULMUŞ: SURİYE'DE RUSYA'NIN 4 BİN 198 SORTİSİNDEN SADECE 391'İ DAEŞ'E KARŞI
 
Nitekim Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, 21 Aralık Pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada 'Rusya'nın sorti sayısıyla' ilgili bilgiler vermişti.
 
Toplantıda Suriye konusunda da gündeme geldiğini belirten Kurtulmuş, şunları kaydetmişti:

"Suriye'deki gelişmeler maalesef aşağı yukarı dünyanın bütün ordularının bütün güçleriyle geldiği ve savaşın bir tarafına katıldığı bir safhaya gelmiştir. Artık doğrudan ülkelerin müdahil olduğu, fiilen asker bulundurdukları bir hale gelmiştir. Sadece bir rakam vermek için söyleyeyim; Suriye'deki bütün taraflarının orada varlık sebebini meşrulaştıran kılıf DAEŞ kılıfıdır. Sadece Rusya'nın son zamanlarla yapmış olduğu sortilerden bahsedersek, 4 bin 198 uçuştan sadece 391'i DAEŞ mevzilerine yönelik olmuştur. Geri kalanı ise, birçoğu Türkiye'ye yakın bölgelerde bulunmak üzere, ılımlı muhaliflerin mevzileri ve hatta sivil vatandaşların bulunduğu alanlar olduğu bilinmektedir."

önce yaptığınız zalimliklerin hesabını verin...!!!
 // Muhafız
Önce siz 1986 yılında Güney Kore'ye ait yolcu uçağını 245 yolcusuyla Kamçatya üzerinde hiç ikaz etmeden neden düşürdüğünüzü bütün insanlığa izah edin;bu yaptığınız yetmedi Ermenistan'ı silahlandırarak Azerbaycan'da Hocalı katliamına sebep verdiniz, yine bu yaptığınız yetmedi Işid'i bahane ederek Suriye'de binlerce masum insanı MİSKET BOMBALARIYLA katletmeye devam ediyorsunuz;sonrada kimse bize hesap soramaz havasına giriyorsunuz;elinizdeki nükleer silahlaramı güveniyorsunuz?,artık zalimlikt...
24 Aralık 2015 Perşembe 18:57
 // Rasim DUMAN
"Secaat arzedeyim derken merd-i Kipti, sirkatin soyler." Siz eger Numan KURTULMUS'un verdigi bilgileri teyid ediyorsaniz - ki, teyid ediyorsunuz - bu ayni zamanda DAES ile mucadele etmediginizin ve hesaplarinizin cok baska oldugunun itirafidir. "Ruslar 24 saat sarhos olurlar" derlerdi de inanmazdim. Yalan soylemeyi bile beceremiyorsunuz !...
24 Aralık 2015 07:29
 // Rasim DUMAN
Suriye kara-deniz-hava sahalarinda cereyan eden hareketlerin tesbiti icin, ABD veya herhangi bir ulkenin yardimina ihtiyacimiz yok. Turkiye'nin sahip oldugu "tarassut" kaabiliyetini Rus GnKur.'u bilmiyorsa, cok ciddi bir istihbarat zaafiyeti ile maluller diyebiliriz. Zira bu bilgiler "acik kaynaklar"da bile var....
24 Aralık 2015 05:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler