YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan Erdoğan'ın mektubuna cevap geldi
Rusya'dan Erdoğan'ın mektubuna cevap geldi
28 Haziran 2016 10:13
Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e gönderdiği mektubun Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini açıkladı.

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektubun Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini kaydetti.

Temel olabilir

Matviyenko'nun açıklaması şöyle;

"Gecikmiş olsa da, bildiğiniz gibi geç olması hiç olmamasından iyidir. Bu zaman içerisinde karşılıklı ilişkilerimiz bazı negatif süreçten geçti, eski güven anlayışı kaybedildi. Yine de, bu mektup Rusya ve Türkiye'nin bağlarının düzelmesi için temel oluşturabilir. "

Olumlu karşılıyoruz

Rus lider Putin'in Su-24 olayı yüzünden meydana gelen durumun Rusya'nın Türk halkına olan dostça duygularını etkilemediğine ilişkin açıklamalarını hatırlatan Matviyenko, "Yapılanların farkına varıldığı için bu mektubu sadece olumlu karşılayabiliriz.

Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı'na mektubunda özürlerini dile getirdi, hayatını kaybeden pilotun ailesine baş sağlığı diledi, durumun düzelmesini istediğini belirterek Rusya ile dostça ilişkilerin düzelmesi için her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti" dedi.

Bazı yabancı sitelerde
 // CEM
Bazı batı kaynaklaklı internet haber sitelerinde Türkiyenın özür dilediği falan belirtiliyor...
28 Haziran 2016 Salı 12:55
1
 // 1
Özür mu diledi...???...
28 Haziran 2016 12:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler