YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya ve Ukrayna askeri heyetleri Türkiye'de
Genelkurmay Başkanlığı, Rusya Federasyonu ile Ukrayna'nın askeri heyetlerinin, AGİT anlaşmaları uyarınca "değerlendirme ziyareti" gerçekleştirmek üzere Türkiye'ye geldiğini açıkladı.
Rusya ve Ukrayna askeri heyetleri Türkiye'de
28 Mart 2016 / 19:00 Güncelleme: 28 Mart 2016 / 19:11

Rusya Federasyonu ile Ukrayna'dan askeri heyetler, Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) Güven ve Güvenlik Artırıcı Önlemlere İlişkin Viyana Belgesi gereği, "Değerlendirme Ziyareti" gerçekleştirmek üzere Türkiye'ye geldi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında yer alan bilgiye göre, 3 kişiden oluşan Rusya Federasyonu Değerlendirme Ziyareti Timi, Güven ve Güvenlik Artırıcı Önlemlere İlişkin Viyana Belgesi gereği denetimde bulunmak üzere havayoluyla İstanbul'a geldi.

İzmir Foça'da konuşlu Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret edecek heyete, Türkiye'de bulundukları sürede Genelkurmay 1'inci İstihbarat Analiz ve Değerlendirme Daire Silahların Kontrolü ve Doğrulama Şube Müdürlüğünde görevli 3 kişi eşlik edecek. Heyet, 30 Mart'ta Türkiye'den ayrılacak.

Ukrayna'dan gözlem uçuşu

Aynı belge kapsamında "VB-2011" denetimi için Türkiye'ye gelen 3 kişilik Ukrayna heyeti, Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı sorumluluk sahasında denetim yapacak.

AGİT Güven ve Güvenlik Artırıcı Önlemlere İlişkin Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Antlaşması (AKKA) gereği, Türkiye’de AKKA Denetimi yapacak 6 kişilik Ukrayna Denetim Timi de askeri uçak ile Eskişehir'e geldi.

Ukrayna, Açık Semalar Antlaşması (ASA) kapsamında 28 Mart-01 Nisan 2016 tarihlerinde Türkiye'de bir gözlem uçuşu icra edecek.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler