YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya ve Rejim Halep'te sivilleri katletti
Suriye ve Rus ordularına ait savaş uçakları, mujaliflerin kontrolündeki yerleşim bölgelerine vakum, misket ve varil bombalarıyla saldırı düzenlendi. Bombardıman sonucu 19 sivil öldü, 55 kişi de yaralandı.
Rusya ve Rejim Halep'te sivilleri katletti
23 Temmuz 2016 / 19:06 Güncelleme: 23 Temmuz 2016 / 19:07

Halep'te sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine, Rusya ve rejime ait savaş uçakları ile helikopterlerin muhaliflerin kontrolündeki Firdevs, Dahret el-Avad, Katırci, Muyesser ve Kadi Asker semtlerine deniz mayını ile varil, vakum ve misket bombalarıyla saldırdığını söyledi.

Saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 19 sivilin yaşamını yitirdiğini, 55 kişinin yaralandığını ifade eden Leys, kentin Firdevs ve Dahret el-Avad semtinde sivil savunma ekiplerinin enkaz altında kalan ailelere ulaşmaya çalıştığını kaydetti.

Yaralıların ambulanslarla kentteki sahra hastanelerine kaldırıldığını anlatan Leys, bazı yaralıların durumunun ciddi olduğunu vurguladı.

Firdevs semtindeki saldırıda yaralananlardan Ebu Ahmed, Beşşar Esed'e "Biz seni öldüreceğiz. Her gün vuruluyoruz, senden korktuğumuzu sanma. Evlerimiz yıkılıyor, üzüldüğümüzü sanma. 

Zafer bizim olacak. En büyük terörist sensin. Seni Allah'a havale ediyoruz.'' diye tepki gösterdi.


AA

Onları bir gören var
 // Rasim DUMAN
Muhterem İsmail Emre bey kardeşim, vallahi haklısın, aynen öyle oldu. Yaptıkları ihanet ve hıyanetin zararı sadece Türkiye ile mahdut değil. Bütün bir İslam Dünyası bu işten mutazarrır ve muzdarib oldu. Lâkin, işlenen her fiili bir gören, ve hesabını soracak olan var elhâmdülillâh....
23 Temmuz 2016 Cumartesi 21:50
İÇİMİZDEKİ HAİNLERDEN FIRSAT GELMEDİ
 // ismail emre
Kendi içimizdeki hainler ile uğraşmaktan Suriye deki katliamlara ses çıkaramaz olduk......
23 Temmuz 2016 Cumartesi 20:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler