YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya-Türkiye Konsey Toplantısı iptal edildi
Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Rusya-Türkiye Üst Düzey İşbirliği Konseyi Toplantısı'nın 15 Aralık'ta gerçekleşmeyeceğini bildirdi
Rusya-Türkiye Konsey Toplantısı iptal edildi
14 Aralık 2015 / 15:20 Güncelleme: 14 Aralık 2015 / 15:53

Yarın Rusya'da yapılması ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılması planlanan Rusya-Türkiye Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısının gerçekleşmeyeceği açıklandı.

TOPLANTI YAPILMAYACAK

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı söylenen Rusya-Türkiye Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı ile ilgili soruya "Hayır, böyle bir toplantı planlanmıyor" yanıtı verdi.

KARAR G20'DE ALINMIŞTI

Rusya lideri Vladimir Putin ve Erdoğan geçen ay Antalya'da düzenlenen G20 zirvesinin ilk gününde 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirmiş ve Türkiye ve Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısının 15 Aralık'ta Rusya'da yapılması konusunda anlaşmıştı.

Rusya'da gerçekleştirilmesi kararlaştırılan toplantının, Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin ardından oluşan gerginlik nedeniyle iptal edildiği ileri sürülüyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI DOĞRULADI

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Rusya-Türkiye Üst Düzeyli İş Birliği Toplantısı'nın 15 Aralık'ta gerçekleşmeyeceğini doğruladı.

Kremlin'den ilk açıklama

Kremlin basın sözcüsü Dmitri Peskov, Moskova'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kremlin sözcüsü Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılması planlanan toplantının düzenlenip düzenlenmeyeceğine ilişkin soruya, "Hayır düzenlenmeyecek, böyle bir toplantı planlanmıyor" yanıtını verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin sözcüs Dmitri Peskov kasım sonunda yaptığı açıklamada ise, toplantıya dair resmi bir iptalin olmadığını ancak çok sayıda soru işareti bulunduğunu söylemişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler