YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Kırım'ı ele geçirdi!
Kırım'da 27 Şubat'ta alevlenen olayların ardından Rus askerleri, 6 günde, tüm dünyanın gözü önünde bölgenin kontrolünü tamamen ele geçirdi.
Rusya Kırım'ı ele geçirdi!
04 Mart 2014 / 21:48 Güncelleme: 04 Mart 2014 / 21:52

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; Ukrayna'da meydana gelen olayların Kırım'a sıçraması üzerine Rusya, yarımadayı tamamen kontrolü altına aldı.

Akmescit'teki parlamento, başbakanlık, devlet televizyonu binası ile havaalanı Rus askerlerinin kontrolüne geçti. Ayrıca Ukrayna Deniz Kuvvetleri ile Emniyet Müdürlüğü binalarının çevresi de Rus askerlerince kuşatılmış halde.

Simferepol uluslararası havaalanının kontrolü de Rus askerleri tarafından sağlanıyor. Başbakanlık ve parlamento binalarının yanı sıra, itfaiye binasındaki Ukrayna bayrağının yerinde Rusya bayrağı dalgalanıyor.

Başkente 20 kilometre uzaklıkta bulunan Perevalne'deki Ukrayna askeri birliği, 200'ü aşkın Rus askeri tarafından kuşatılırken, Rus askeri, birliğin çevresinde zırhlı askeri araçlarla nöbet tutmaya başladı.

Bölgede üç büyük askeri çadır kuran Rus askerleri, birliğe giriş-çıkışa izin vermezken, Karadeniz kıyısındaki Balaklava ile doğusundaki Feodosiya, batısındaki Evpatoriya şehirlerinde de Rus askerleri devriye görevi yapıyor.

Rusya yanlısı askeri elbiseli kişiler Kırım'ın şehirlerarası karayollarını da kontrolleri altına aldılar.

Sivastopol yolunun yaklaşık 40. kilometresinde kontrol noktası oluşturan silahlı Rusya yanlıları, kimlik kontrolü yapıyor, araçları didik didik arıyor. Yarımadayı kuzeyde Ukrayna'ya bağlayan Armyansk geçiş noktasındaki giriş-çıkışlar yine Rus askerleri tarafından sağlanıyor.

12:05
 // Ali ŞEBİN
İslamla hırsızlığı nasıl aynı yere koyuyorsunuz.Kuldan utanmıyorsanız Allahtan korkun en büyük ırkçılığı yapyorsunuz beyaz Türk siyah Türk bunlar ne ayak sizin derdiniz be islam ne şu ne bu güç ve para sadece emevi ebusüfyan Müslümanlığı yapıyorsunuz.yarın rahmetli menderesi çevresindekiler yediniz sıra başbakanı yiyorsumahşerde sizlerin yakasına yapışacağız eğer dost iseniz yanlışını eleştirin sadece goy goyculuk yapıyorsunuz...
08 Mart 2014 12:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler