YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ruslar yine çark etti: Türk Akımı için görüşmeye hazırız
Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke yetkilileri Türk Akımı projesi görüşmelerinin durdurulduğu açıklamışlardı. Rusya Novak Türk Akımı görüşmelerine devam etmek için hazır olduklarını belirtti.
Ruslar yine çark etti: Türk Akımı için görüşmeye hazırız
28 Aralık 2015 / 17:50 Güncelleme: 28 Aralık 2015 / 17:55

Rus haber ajansı TASS'ta yer alan habere göre Novak, Türk Akımı'yla ilgili görüşmelerin 2015 yazından bu yana ilerlemediğini belirterek, "Ancak eğer projeye ilgi mevcut ise, Rus tarafı olarak görüşmelere devam etmeye hazırız" açıklamasında bulundu.

Rusya'nın, Türkiye'ye doğalgaz ihracatını da arttırabileceğine işaret eden Novak, "Rusya'nın bunu gerçekleştirebilecek doğalgazı ve altyapısı bulunuyor. Bu nedenle Türkiye'ye garantili doğalgaz tedarikini arttırmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Rus enerji şirketi Gazprom'un, Türkiye'ye sattığı doğalgazda daha önce anlaşmaya varılan yüzde 10,25'lik indirimi sözleşmeye yansıtmaması nedeniyle Türk Akımı projesinde ilerleme kaydedilemezken, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke yetkilileri de projedeki görüşmelerin durdurulduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu.

 

AA

 

Güven
 // egenc
Ben bir vatandaş oarak Rusya'ya artık güvenmeyin derim....
28 Aralık 2015 Pazartesi 18:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler