YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus suikastçılarla ilgili Rusya'dan ilk açıklama
Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Podyelışev, iki Rus vatandaşının casusluk suçlamasıyla Türkiye’de tutuklandığına yönelik haberleri doğruladı.
Rus suikastçılarla ilgili Rusya'dan ilk açıklama
13 Nisan 2016 / 18:19 Güncelleme: 13 Nisan 2016 / 18:23

Yuriy Anisimov ve Aleksandr Smirnov ‘casusluk ve Çeçenistan vatandaşı Vahid Edelgiriev cinayetinde rol oynamak’ şüphesiyle 8 Nisan’da İstanbul’da tutuklanmıştı.

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Podyelışev, “Gözaltılar olduğunu pazar günü öğrendik. Aynı gün konsolos, onlarla görüştü. Ayrıca konsolos, pazartesi günü ön duruşmaya gitti, ancak hakimin kararını dinlemesine izin verilmedi” dedi.

'TURİST OLARAK GELDİKLERİNİ SÖYLEDİLER'

Polisin Anisimov ve Smirnov'un suçu hakkında kendilerine bilgi vermediğini de söyleyen Podyelışev, iki Rus vatandaşının kendilerine yöneltilen suçlamaları reddettiğini ve Türkiye'ye turist olarak geldiklerini anlattıklarını aktardı.

'HAKLARINI VE ÇIKARLARINI KORUYACAĞIZ'

İstanbul Başkonsolosluğu'nun davayı takip edeceğini ve Rus vatandaşlarının haklarını koruyacağını belirten Podyelışev, "Anisimov ve Smirnov'un avukatı var. Onlarla sürekli iletişim halindeyiz ve haklarının ve çıkarlarının takipçisiyiz" dedi.

Podyelışev, 1 ay hapis cezası alan Rus vatandaşlarının Maltepe'deki cezaevinde bulunduğu bilgisini de verdi.

hak ve çıkar mı
 // fatih
bu alçak katiller salınıverirse yazıklar olsun...
13 Nisan 2016 Çarşamba 20:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler