YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus spiker İsrail'i yerden yere vurdu
Russia Today televizyonu spikeri Abby Martin, Gazze'de yaşananlar için tepki gösterdi.
Rus spiker İsrail'i yerden yere vurdu
14 Temmuz 2014 / 23:59 Güncelleme: 15 Temmuz 2014 / 00:02

Rus kanalı Russia Today'in ünlü spikeri Abby Martin, İsrail'in Gazze üzerinde süren hava saldırılarına tepki gösterdi. Tüm yaşananlara rağmen özellikle Amerikan medyasının tutumunu eleştiren Martin, medyaya insanlık dersi verdi.

"Amerika için çalışan bir medyadan fazlasını beklemezdim"

"Ortalıktaki korkunç gerçeklere rağmen ana akım medya olaya sadece İsrail tarafından bakıyor" diyen Martin, Wall Street Journal, Los Angeles Times ve New York Times gibi Amerika'nın önde gelen gazetelerinin attığı manşetleri eleştirdi. Gazete manşetlerini okuyan Martin "Açıkçası Amerikan hükümeti için çalışan bir medyadan da fazlasını bekleyemezdim" dedi.

Beyaz Saray'ın açıklamalarına tepki gösterdi

Daha sonra Beyaz Saray tarafından yapılan "Teröristler tarafından İsrail'deki sivilleri hedef alan roket saldırılarını kınıyoruz. Hiçbir ülke sivilleri hedef alan bu tarz saldırılara karşı sessiz kalamaz. İsrail'in kendini savunma hakkını destekliyoruz ve ayrıca Netanyahu'ya sorumlu hareket etmesi için çağrıda bulunuyoruz" açıklamaya yer veren Martin sözlerine şöyle devam etti;

"Ne!? Sorumlu davranmak mı? Ben başka bir dünyada yaşıyor olmalıyım çünkü bana göre bir ülkenin halkının topluca cezalandırılması sorumluluğun tam tersidir. Peki gerçek ne? Son 24 saatte İsrail hava güçleri 160 ayrı hava saldırısında 550 farklı noktayı bombaladı. Gazze'nin dünya üzerinde nüfusun en sık yerleştiği yerlerden biri olduğunu düşünürsek, Gazze'de bomba atacağınız herhangi bir yer sivilleri hedef alacaktır."

"Filistinli arkadaşlarımın ölüm haberlerini almaktan bıktım"

"Bu savaşın her iki taraf içinde öldürücü olduğunun farkındayım ama bu kavgayı eşit şartlarda sürüyormuş gibi göstermek de haksızlık" olur diyen Martin sözlerini şöyle sonlandırdı;

Bir tarafta sömürgeci baskın güçler var. Diğer tarafta sömürge olan bastırılmış bir halk var. Filistinliler için önlerinde iki yol var; teslim olmak ya da direnmek.. Şu an direnişin sonuçlarını görüyoruz. İsrail'in açık hava hapishanesinde yaşayan masum insanlara karşı kendini savunmak için başlattığı her operasyonda Filistinli arkadaşlarımın kendi ailelerini ve arkadaşlarını kaybetmelerini duymaktan bıktım!

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler