YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus savaş uçakları muhalifleri vurdu: Çok sayıda sivil öldü
Esed'in talebiyle Suriye'de hava operasyonu düzenleyen Rusya çok sayıda sivilin ölmesine sebep oldu. Saldırıların muhaliflerin kontrolünde olan yerlerde yoğunlaştığı öğrenilirken çok sayıda çocuk ve kadının hayatını kaybettiğini açıkladı.
Rus savaş uçakları muhalifleri vurdu: Çok sayıda sivil öldü
30 Eylül 2015 / 17:05 Güncelleme: 30 Eylül 2015 / 17:21

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre Rusya Parlamentosu'nda alınan karar sonrası Rus savaş uçaklarının gerçekleştirdiği operasyonda Humus'un kuzeyindeki bölgelere bomba yağdı. Rus kaynaklarına göre operasyonda bölgedeki terörist hedefler imha edildi.

Yine yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre operasyonda Talbiseh ve Zafrana da vuruldu. Rus savaş uçakları tarafından bombalanan bölgelerin muhalif güçlerin kontrolünde olduğu belirtiliyor.

"Çok sayıda kadın ve çocuk öldü"

Rus uçaklarının bombaladığı Talbiseh'de çok sayıda kadın ve çocuk hayatını kaybetti. Bölgeden yayın yapan Talbisa haber kanalı, operasyon sonrası yaşananların yer aldığı görüntüleri paylaştı.

"Rus hava gücü Suriye'de"

Yanı sıra Suriye rejiminin haber ajansı SANA'da yer alan açıklamada, Esad rejiminin talebi üzerine Rusya'nın bölgeye hava gücü gönderdiği bildirildi.

"Rusya, rejime karşı olan tüm grupları hedef alacak"

Suriye'nin Moskova Büyükelçisi Riyad Haddad ise Rusya'nın hava operasyonlarında yalnızca IŞİD'i değil, rejime karşı olan tüm grupları hedef almasını umduklarını söyledi. Sputnik'e konuşan Haddad, ''Rusya Hava Kuvvetleri Suriye'deki tüm terörist gruplara saldıracak. Bunlara IŞİD ve El Nusra Cephesi de dahil'' ifadelerini kullandı.

Putin: "Esad'a destek sürecek"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada, Esad rejimine hava desteğinin süreceğini ve bölgede bir kara operasyonu düşünmediklerini belirtti. Rusya Savunma Bakanlığı ise Humus yakınlarındaki operasyonların terör örgütü IŞİD'e yönelik olduğunu, gerçekleştirilen saldırılarda örgütün silah depolarının vurulduğunu öne sürdü.

Rus Ortodoks Kilisesi'nden Putin'e destek

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Suriye'ye müdahale kararını övgüyle karşılayan Rus Ortodoks Kilisesi, kararı "kutsal savaş" olarak nitelendirildi.

Rus savaş uçakları Lazkiye'de böyle görüntülenmişti:

rs1-458.jpg

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 // tevhid
Koalisyon da olan.,Çarli hepto cu,satılmış lar utansın.ama utanmazlar ki. Obama Putin Merkel memnun olsun yeter. Terörist kim?...
30 Eylül 2015 21:38
 // Rasim DUMAN
Muhaliflere acilen silah yardimi yapilmali. Su anda en elzem ihtiyaclari, hava savunma silahlari. Omuzdan ateslemeli, Stinger tipi fuzeler basta olmak uzere, 35 mm Oerlikon, klasik 4 namlulu taretler, A4-A6 Agir MTF'ler, 57-75 ve 105 mm GTT'lar, 66 mm LAV'lar, 40 mm M79 Bombaatarlar, 60-81 ve hatta 120 mm Havanlar ve bunlarin muhimmatlari verilmeli. Artik bu isin gizlenecek saklanacak tarafi kalmadi. "Seyirci" olmadigimizi herkes bilsin....
30 Eylül 2015 20:06
iç haşnler
 // A Yılmaz
Bize müslümanım diyen ama hainlerin yanında olanlar yeter.Gavur gavurluğunu yapacak bizden görünüp Haçlılardan yana olanları Allah kahretsin...
30 Eylül 2015 19:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler