YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus interpolü firari katil zanlısı Cem'in PEŞİNDE
Rusya İntelpolü, eşkali doğrulayarak, “Moskova'da görüldü” bilgisini verdi
Rus interpolü firari katil zanlısı Cem'in PEŞİNDE
05 Mayıs 2009 / 07:50 Güncelleme: 05 Mayıs 2009 / 00:00

İstanbul Etiler'de vahşice öldürülen Münevver Karabulut'un firari katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun Moskava civarında görüldüğünü doğrulayan Rus İnterpolü, zanlının arandığını ve gelişmelerden Türk Emniyeti'nin haberdar edileceğini bildirdiİstanbul Etiler'de Münevver Karabulut'un başını keserek öldürdüğü iddiasıyla aranan Cem Garipoğlu'na ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü'ne cevap veren Rusya İntelpolü, eşkali doğrulayarak, “Moskova'da görüldü” bilgisini verdi.


Rus polisi iki ay önce hunharca öldürülen Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yürütülen soruşturmaya ilişkin olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle çıkarılan difüzyona olumlu yanıt verdi.


ZANLI MOSKOVA CİVARINDA GÖRÜNDÜ


Cem Garipoğlu'na ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı'nca gönderilen dosyayı inceleyen Rus İnterpolü, cinayet zanlısı olarak aranan kişinin Moskova civarında görüldüğünü doğruladı.


Genç kızın başını ve vücudunu parçalayarak öldürdüğü iddia edilen Garipoğlu'nun ailesine ilişkin de bilgi veren Rus Polisi, zanlının annesi Tülay ve kız kardeşi Sakine'nin ülkeye giriş yaptığını bildirdi.


CEM'İN FOTOĞRAFI RUS POLİSİNE DAĞITILDI


Konuyla ilgili bilgi veren Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı yetkilileri, Garipoğlu'nun alınan istihbaratın zanlının pasaportunun Moskova Büyükelçiliği'nden vekalet ile süresinin uzatılmak istendiği yönünde olduğunu kaydettiler. Rus Polisi'nin elinde Cem Garipoğlu'na ilişkin fotoğraf ve diğer bilgilerin bulunduğunun da altını çizen Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Kamuoyunda infial yaratan bu cinayete ilişkin, ellerine geçen her türlü bilgiyi bizimle paylaşacakları ifade ettiler. Çalışmalar interpol aracılığıyla devam ediyor” dediler.


Vize için ortaya çıktı


Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun Moskova'da görüldüğü iddiası geçtiğimiz günlerde medyaya da yansımıştı. Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Garipoğlu'nun kızı Sakine ile birlikte 'kızının pasaportunun uzatılmasıyla ilgili bir işlem için' geçen hafta Moskova Büyükelçiliği'ne geldiği, kızının pasaport işlemleri yapılırken, görevlilerin şüphelenmesi üzerine anne ile kızının büyükelçilikten kaçarcasına uzaklaştığı ileri sürülmüştü. Anne ve kızı dışarıda Cem Garipoğlu'nun beklediği ve her üçünün hızla büyükelçiliğin önünden ayrıldığı ifade edilmişti. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler