YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rumlar 'taviz verdik' duygusunda
Rumlar 'taviz verdik' duygusunda
Rumlar 'taviz verdik' duygusunda
04 Nisan 2008 / 10:04 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kıbrıs Rum yönetiminin, bugün karşılıklı yaya geçişine açılan Lefkoşa'daki Lokmacı Kapısı'nı, önce tek yanlı olarak geçişlere kapatması, 3 saat sonra da yeniden açmasının, ''beklenen bir olay'' olduğu ve Rumlar'ın, Lokmacı'da ''taviz verdik'' duygusunda oldukları bildirildi.
        


KKTC'den bir yetkili, Rumlar'ın ''taviz verdik'' duygusuna kapıldığına işaret ederek, Rumlar'ın hedefinin, bölgede Türkler'e ait yerin kontrolünün de BM Barış Gücü'ne verilmesi olduğunu kaydetti.


''Bütün manevranın bunun üzerine'' olduğuna vurgu yapan yetkili, ''Bu olmadığı takdirde, açsalar bile öbür gün yine kapatacaklar. Bunu sağlayamadıkları sürece de bu böyle devam edecek'' dedi.
  


Rumlar'ın böyle birşey yapmasının beklendiğine, bölgedeki sınır hattı ve kapının işletilmesi konusunda Rumlar'ın ''taviz verdik'' duygusuna kapıldığına işaret eden yetkili, Rumlar'ın Ermu Caddesi'nden bir devriye aracının geçişini de bahane ederek kapıyı kapatabileceğini bildirdi.
        


Rumlar'ın bu akşam ''polis sınırı ihlal etti'' diye asılsız bir gerekçe yarttığını, sonra da kapının açıldığını kaydeden yetkili, Rumlar'ın amacının, 1974'deki KKTC sınırının 1963 sınırına çekilmesi olduğunu belirterek, ''Bunu sağlayamadıkları için taviz verdik duygusundalar'' diye konuştu

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler