YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rum Başpiskopos’tan kızdıran açıklama
Rum Başpiskopos’tan kızdıran açıklama
01 Temmuz 2013 17:12
Kıbrıs Rum Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos, 'Türkler Türk’tür. Ne yazık ki değişmeyecekler' dedi.

Kıbrıs Rum Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos, KKTC toprakları içinde bulunan ve Akdeniz’e uzanan Karpaz Yarımadasının en uç noktasında yer alan Tarihi Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonuyla ilgili zorlukların, Birleşmiş Milletler ve bağlı kuruluşlarının yardımıyla, er ya da geç aşılacağını söyledi.

Kıbrıs Rum Kesiminde yayınlanan gazetelerden Haravgi’nin haberine göre, “işgal makamlarının oyunlarından” rahatsız olan Hrisostomos “Türkler Türk’tür. Ne yazık ki değişmeyecekler” yorumunda bulundu. Konuşmasında, kilisenin gereken her şeyi yaptığını da savunan Hrisostomos, Türklerin adanın kuzeyinde Yunan ve Hıristiyan ne varsa yok edilmek istendiğini iddia etti.

Kendi anıtlarının uygar dünyaya ait olduğunu da söyleyen Hrisostomos, bunların kendilerinin olmakla birlikte, “uygar olmadığını” öne sürdüğü Türkler dışında, tüm uygar dünyaya ait olduğunu yineledi. Alithia gazetesinde yer alan habere göre de , Başpiskopos Hrisostomos, kilisenin restorasyon maliyetini ödemeye hazır olduğunu, bununla birlikte çalışmaların başlamasındaki engelin para değil; Türklerin eski eserlerin yok olmasıyla ilgili düşünceleri olduğunu ileri sürdü.

İHA

Edepsiz hırsız soykırımcı
 // Hüsamettin ŞENER
Bu katiller sürüsü adam olmuşta utanmadan başkalarına dil uzatıyor.Vay edepsiz vay. Önce tarihte yediğiniz haltlara bak...
TÜRK'ün Yüceliğine erişemeyince. Tilkinin bu üzümler koruk dediğini tekrarlamış papaz bozuntusu......
02 Temmuz 2013 Salı 09:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler