YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rum Bakan'dan Egemen Bağış'a çirkin espri!
Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısında Rum Bakan Takis Hacıgeorgiou, AB Bakanı Egemen Bağış'ın bir sözüne yanıt verirken, çirkin bir espri yaptı.
Rum Bakan'dan Egemen Bağış'a çirkin espri!
06 Aralık 2013 / 07:47 Güncelleme: 06 Aralık 2013 / 11:48

TBMM'de düzenlenen Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantısı tartışmalı başladı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AB Bakanı Bağış ve Eşbaşkan Afif Demirkıran'ın açılışın ardından toplantıdan ayrılmasına hem Avrupa Parlamentosu grubu üyelerinden hem de bazı Türk grubu üyelerinden tepki geldi.

Ancak Rum kesiminden Takis Hacıgeorgiou tepkinin dozunu kaçırarak, Bakan Bağış'a yönelik çirkin bir espri yaptı.

Rum kesiminden Takis Hacıgeorgiou yapılan eleştirilere katıldığını ifade ederek, Bağış'ın "Kıbrıs'ın en tanınmış hayvanı, inatçılığıyla bilinen katırlardır" şeklinde ifade kullandığını hatırlattı.

Kendisinin yapacağı benzetmeyi Bağış'ın espri olarak kabul etmesini isteyen Hacıgeorgiou, Bağış'ı müşterisi olmayan küçük bakkal satıcısına benzeterek, Türkçe, "Aylak bakkal bla bla (nokta nokta) tartar" dedi.

Bu benzetmeye Eş Başkan Yardımcısı Ali Şahin'den tepki geldi. Bunun etik olmadığını ve kabul edilebilir bir benzetme olarak da görmediğini vurgulayan Şahin, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in danışmanı, Hristiyan Demokrat Parti Ekonomi Konseyi Başkanı Kurt Lauk'ın'ın, Kıbrıs Rum kesimini kastederek, "sosis deposu köpeklere teslim edilemez" ifadesini de etik bulmadığını söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler