YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ruhları şad olsun
Ruhları şad olsun
18 Mart 2010 15:09
Çanakkale Zaferi'nin 95. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Trabzon Şehitliği'nde düzenlenen törende, şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve askeri manganın saygı atışının ardından, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, şehitlik özel defterini imzaladı.

Şehitlerin rütbelerin en büyüğü olan şahadet mertebesine ulaştığını belirten Vali Kızılcık, şehitlik özel defterindeki yazısında, ''Sizler rahat olunuz ki bu emanete aynı kararlılık ve cesaretle bizler sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz. Şanlı Türk ulusunun ve vatanının sonsuza kadar devamı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız'' ifadelerini kullandı.

Günün anlamını belirten konuşmayı yapan Deniz Üsteğmen Tolga Coşkun ise çocuklarını askere uğurlayan anne ve babaların bugün gurur günü olduğunu belirterek, ''Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklar için toprağa düşen sizleri minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz. Bıraktığınız emaneti sonsuza kadar koruyacağımıza ant içiyoruz'' dedi.

Şehit aileleriyle sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Kızılcık, daha sonra protokol üyeleriyle birlikte şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Törene Vali Kızılcık'ın yanı sıra 48. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Albay Cumhur Koskos, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Necip Sevinç, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar ve şehit aileleri katıldı.

A.A.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler