YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
RTÜK'te kavga çıktı! Başkan salona güvenliği çağırdı!
RTÜK Başkanı Davut Dursun CHP'li iki üst kurul üyesini toplantı salonundan attırmak amacıyla kurumdaki özel güvenlik personelini çağırdı.
RTÜK'te kavga çıktı! Başkan salona güvenliği çağırdı!
05 Şubat 2015 / 04:21 Güncelleme: 05 Şubat 2015 / 11:41

Radyo ve televizyon Üst Kurulu’nun bugünkü toplantısında Türk siyaset ve devlet tarihine not düşülecek skandal nitelikte bir kavga yaşandı.

RTÜK'te yaşanan inanılmaz kavga üzerine Kurul Başkanı Davut Dursun, üst kurul üyelerinden başkalarının girmesinin uygun olmadığı salona, kurumdaki özel güvenlikçileri çağırdı.

İki üyeye ceza verilmişti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Süleyman Demirkan ile Ali Öztunç’a ceza vermişti..  Öztunç’a, RTÜK hakkında haksız ve asılsız suçlamalarda bulunma, kurul üyelerini küçük düşürme ve karara bağlanmamış raporlarla ilgili gerçeği yansıtmayan açıklamalar yaptığı gerekçesiyle “kınama” cezası; Demirkan hakkında ise “Üst Kurul çalışmaları hakkında kamuoyuna bilgi verdiği ve RTÜK üyelerini küçük düşürücü ifadeler kullandığı” için “uyarı” cezası verilmişti. MHP ve HDP’li üyeler, “bu tiyatronun figüranı olmayız” diyerek toplantıyı terk etmişti.

Üst Kurul salonuna özel güvenlik girdi

RTÜK’ün bugün yapılan üst kurul toplantısına da, bu konu damgasını vurdu. Alınan bilgiye göre kurulda sert bir tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine RTÜK Başkanı Dursun, özel kalemine telefon açarak, “Güvenliği gönderin” dedi. Muhalif üyeler, “Salona üst kurul üyelerinden başka kimse giremez” diye tepki gösterdi. Dursun, CHP’li iki üyeyi kastederek, “İkisini dışarı aldıracağım” dedi. Bu sırada özel güvenlikçiler salon içine girdi. Ancak gerilimin düşmesi üzerine güvenlikçiler dışarı çıktı. Bu sırada kurum önüne polisin de gelerek önlem aldığı belirtildi. Gerilim üzerine ara verilen üst kurul toplantısına daha sonra yeniden devam edildiği öğrenildi.

 

MİLLİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler