YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Romanlar'dan protesto...
Romanlar'dan protesto...
15 Ocak 2010 15:24
Kütahya'da bir grup Roman, Manisa'nın Selendi ilçesindeki yaşanan olayları protesto etti.

Selendi'de yaşanan olaylar sonrası Romanların protestoları devam ediyor... Kütahya'da bir grup Roman, Manisa'nın Selendi ilçesindeki yaşanan olayları protesto etti.

Cumhuriyet Caddesi'ndeki Küçük Park önünde Türk bayrağı açan Romanlar, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

Alevi Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Niyazi Yayvu, burada yaptığı konuşmada, Selendi'de yaşanan olayların, ülkenin birlik ve beraberliğine zarar verecek yaklaşımlarla ortaya konulduğunu savundu.

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu hatırlatan Yayvu, ''Kardeşçe yaşıyoruz, yaşamaya devam edelim. Burada kimse kimseyi ayaklandırmak istemiyor, kimseyi tahrik etmek istemiyoruz'' dedi.

Derneğin Başkan Yardımcısı İbrahim Cesur da, ''Türk bayrağı altında yaşayan herkesin kardeş olduğunu ve bu kardeşliği bozmaya kimsenin hakkı olmadığını'' anlatarak, şöyle konuştu:

''Türk bayrağı altında 70 milyon insanın kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşamasından başka alternatif yok. Çanakkale Savaşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nda, Türküyle Kürdüyle, Çerkeziyle Romanıyla cephede savaşan bütün insanlarımız bayrağı, vatanı, milleti için mücadele etmiştir. Selendi'deki olayların sorumlularının bulunup cezalandırılmasını istiyor, böyle olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.''

Grup, yapılan açıklamaların ardından dağıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler