YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Roket göstererek boğazdan geçen gemiyle ilgili Rusya'dan ilk açıklama
Rusya Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Boğazı'ndan geçen ve üzerinde füze taşıyan bir askerin yer aldığı Rus savaş gemisiyle ilgili açıklama yaptı.
Roket göstererek boğazdan geçen gemiyle ilgili Rusya'dan ilk açıklama
08 Aralık 2015 / 17:37 Güncelleme: 08 Aralık 2015 / 17:41

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, 4 Aralık’ta İstanbul Boğazı’ndan geçen Rus savaş gemisi "Tsezar Kunikov”un güvertesinde, omzunda uçaksavar füzesi taşıyan askeri savunarak, Ankara’nın uyarılarını dikkate almadı.

Rus sözcü, "Elçimizin Türk Dışişleri'ne neden çağrıldığını anlamadık" açıklamasında bulundu.

Yayınladığı yazılı açıklamayla olay hakkında bakanlığın görüşünü duyuran Zakharova, "Askeri gemimiz Tsezar Kunikov, İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında Montrö Anlaşması’nın bir tek maddesini dahi ihlal etmemiştir. Güvertedeki silahlı askere gelince... Tüm gemiler kendi güvenliği için uygun gördükleri önlemi almak durumundadır" dedi. 

 // malkacoglu
Arka planda rus gemisi olmak üzere, bir Türk savaş gemisinde bir elinde bazuka, bir elinde ağır makinali, şarjörleri boynuna dolamış olan Türk komondosunun vereceği 'artistik poz' acaba nasil bir etki birakir.....
08 Aralık 2015 20:36
 // haci bobo
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
08 Aralık 2015 18:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler