YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rıza Sarraf'ın tutuklanmasına AK Parti'den yorum
Rıza Sarraf'ın tutuklanmasına AK Parti'den yorum
24 Mart 2016 19:44
AK Parti Sözcüsü Çelik, İran asıllı işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasını "savcı tasarrufu" olarak nitelendirdi ve Cumhurbaşkanı ya da AK Parti ile anılmasının söz konusu olamayacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İran asıllı işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasını "savcının tasarrufu" olarak nitelendirdi.

Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kendisine yöneltilen bir soru üzerine işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasına değinen Çelik, "ABD'deki savcının tasarrufu bu konuda bir değerlendirme yapacak değilim. İbretle izlediğim şudur; ABD'deki bir tasarruf üzerine Türkiye'deki siyasetin nasıl dizayn edileceğine, Sayın Cumhurbaşkanımız ve bazı arkadaşlarımızla ilgili nasıl karşıtlık üretilebileceğine dair hastalıklı bir faaliyet var" dedi. 

Konuyla ilgili Türkiye'de yapılan haber ve yorumları eleştiren Çelik, "Dünden itibaren Türkiye'de haber ve yorum yapılma biçimine bakıldığında oradaki açıklamalarla, bir savcının tasarrufu olarak değerlendirilmesi  gereken bir olay Türkiye'nin neredeyse iç siyasetini dizayn edecek bir tasarrufmuş gibi; hatta aynı kişiler Türkiye-İran-ABD ilişkilerini şekillendirecek bir uluslararası ilişkiler teorisi bile buradan üretmeye kalktılar" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler