YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ricciardone yine haddini aştı
ABD Büyükelçisi Ricciardone, elçilik rezidansında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP'lileri ağırladığı öğle yemeğinde 17 Aralık operasyonunu yakından izlediklerini söyledi.
Ricciardone yine haddini aştı
20 Aralık 2013 / 07:35 Güncelleme: 20 Aralık 2013 / 11:43

Ricciardone, "Gezi olaylarında olduğu gibi sorumluların dışarıda aranması gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyecek bir yaklaşım olur" dedi.

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıç-daroğlu'nu dün öğle yemeğinde ağırladı.

Büyükelçilik rezidansındaki yemeğe CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey ile milletvekilleri Osman Korutürk ve Aykan Erdemir de katıldı.

Yemeğin ana gündeminde İstanbul'da başlayan 'Büyük Rüşvet' operasyonu vardı. Ricciardone'nin operasyona ilişkin "Hükümet sorumluları dışarıda aramamalı, şeffaflık ilkesiyle iddiaların üzerine gitmeli" değerlendirmesi de öne çıktı.

Gezi'deki gibi olmasın

Hürriyet'in edindiği bilgilere göre yemekte Ricciardone şöyle konuştu:

"İddialar ve soruşturmanın muhatabı olan kişilerin siyasi kimlikleri, gelişmeleri yakından izlenmesini gerektiriyor, izliyoruz. İddiaların İran ile ilgili boyutu da bizim için önemli. Yolsuzluklarla mücadelenin demokrasiyi güçlendireceği de unutulmamalı. Hükümet sorumluları dışarıda aramamalı, şeffaflık ilkesiyle iddiaların üzerine gitmeli. Gezi olaylarında olduğu gibi sorumluların dışarıda aranması gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyecek bir yaklaşım olur."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler