YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ricciardone: "Kasti olan bir saldırı"
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaşanan patlamayla ilgili olarak açıklama yaptı.
Ricciardone: "Kasti olan bir saldırı"
11 Şubat 2013 / 20:49 Güncelleme: 11 Şubat 2013 / 20:54

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaşanan patlamayla ilgili olarak "İnsanların, malların ve fikirlerin iki ülke arasında özgürce dolaşımını sağlamakla yükümlü barış içerisindeki bir sınır geçiş kapısına yapılan bu saldırının hiçbir gerekçesi olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Ricciardone, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlama nedeniyle yayımladığı başsağlığı mesajında, "kasti olduğu açık olan saldırıda hayatını kaybedenler için çok derin bir üzüntü" duyduklarını ifade etti.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara şifalar dileyen Ricciardone mesajında şunları kaydetti:

"Olayın tüm detaylarının belli olmamasına rağmen, açık olan bir şey var, insanların, malların ve fikirlerin iki ülke arasında özgürce dolaşımını sağlamakla yükümlü barış içerisindeki bir sınır geçiş kapısına yapılan bu saldırının hiçbir gerekçesi olamaz. Masum insanların kasten hedef alınması elem vericidir."


AA

22:25
 // Kenan Akkuş
BAK, HALA KONUŞUYOR
Bu adam laftan anlamıyor galiba. Maksadı nedir, ne yapmaya çalışıyor anlamadım. Ricciar donemisin bonemisin, otur oturduğun yerde!...
11 Şubat 2013 22:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler