YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rezaletin sorumlusu inekler...
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce yine hükümete yüklendi. Süt dağıtımı ile ilgili öğrencilerin rahatsızlanamsını rezalet oark yourmlayan İnce, AK Parti'ye de bu konuda ince göndermelerde bulundu...
Rezaletin sorumlusu inekler...
09 Mayıs 2012 / 16:36 Güncelleme: 09 Mayıs 2012 / 16:36

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'e, ''Yapay dalgayı yaratıp, kıyıları harap eden sizsiniz'' diye seslendi.

İnce, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin, ''dil sürçmelerini düzeltmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in iki gündür Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, açıklamalarına takla attırarak devrilen çamları toparlamaya çalıştığını'' savundu.

Çelik'in, ''bu kez de süt dağıtmayı dahi beceremeyen AK Parti Hükümeti'ni savunmak zorunda kaldığını'' ileri süren İnce, şunları kaydetti:

''Çelik, bu hızla giderse süt rezaletinin sorumlusunun kendileri değil inekler olduğunu da söyleyecektir. Geçmişte depremzede ve kazazedeler vardı. Şimdi AKP Hükümeti sayesinde sützedeler de oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başarıyla sürdürdüğü miniklere süt dağıtma projesini kıskançlık duygusuyla değerlendiren Çelik, zavallı ve biçare olduğunu bir kez daha göstermiştir. Sayın Çelik'e tavsiyemiz bir an evvel İzmir'e gidip Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret edip, ders almasıdır.

Geçmişte Başbakan adına açıklamalar yapan Akif Beki vardı. Anlaşılan bu görevi artık Hüseyin de ki yürütüyor. 'Sürekli dalga, kıyıları harap hale getirir' açıklamasını yapan Çelik'e günaydın derler. Sayın Çelik, yapay dalgayı yaratıp, kıyıları harap eden sizsiniz. Ama unutmayın ki doğa kendisine verilen tahribatların intikamını mutlaka bir gün alır. Siyasi hayatı zikzaklarla dolu olan, her dönem bir partide kendisine makam bulan ve siyasi makam uğruna jet manevralar yapmaktan kaçınmayan Hüseyin Çelik, önce ağzını yıkamalı sonra CHP'nin adını zikretmelidir.''

İnce, açıklamasında, TBMM Başkanvekili Meral Akşener'e yönelik saldırıyı da kınayarak, olayın faillerinin bir an önce yakalanarak, yargı karşısında hesap vermesini istedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler