YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reza Zarrab kimdir? Rıza Sarraf kimdir?
Reza Zarrab kimdir? Rıza Sarraf kimdir?
22 Mart 2016 08:54
Reza Zarrab kimdir? Rıza Sarraf kimdir? İsmini ilk olarak Ebru Gündeş'le evlendikten sonra duyduğumuz işadamı Reza Zarrab 17 Aralık darbe girişiminde de kilit isimdi. Paralel Yapı'nın da hedefe koyduğu Rıza Sarraf'la ilgili tüm bilgiler haberimizde...

Türkiye ilk olarak Reza Zarrab’ı (Rıza Sarraf) ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in eşi olarak tanıdı. Hakkında Zarrab 17 Aralık darbe girişiminde gözaltına alındı ve 70 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.

Türkiye’nini yakından takip ettiği İran asıllı iş adamı Zarrab, Ruyal Holding’in sahibi… Hakkındaki iddialarla gündemden düşmeyen iş adamı, 21 Mart 2016 Pazartesi günü ABD'nin Miami eyaletinde karapara aklama, banka dolandırıcılığı ve İran yaptırımlarını ihlal etmek suçlarından tutuklandığı gündeme bomba gibi düştü.

Tutuklamanın ardından savcılık, Sarraf için 75 yıl hapis cezası istedi.

EBRU GÜNDEŞ İLE EVLENDİ, TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN DÜŞMEDİ

1983 doğumlu olan ve Tebriz’de dünyaya gelen ünlü iş adamı, İran Azeri Türkü… Reza Zarrab olan ismini Rıza Sarraf olarak Türkçeleştirdi.

Söz yazarı olarak tanınan Zarrab, 2010 yılında Ebru Gündeş ile evlendi. Çiftin Alara isimli kızı 2011’de dünyaya geldi.

Zarrab’ın siyasi ve sanat camiasında isiminin duyulmasının yanı sıra magazin gündeminde de oldukça geniş yer tuttu. Zarrab, eşi Ebru Gündeş’e aldığı hediyelerle magazin manşetlerinde sıkça yer aldı.

 // Ömer
zaman gazetesine kayyum atandığı günkü meethan demir kaynaklı haber ve ekonomi sayfasındaki köşe yazısı ile birlikte a.ipek hakkındaki yazılara dikkat edin bu adeta günler için hazırlığın işareti. Tanış müjdeliyor sanki rıza ya iktidarı aleyhine açıklama yapmaya zorlar ise hiç şaşırmayın. a.doğan son kozunu oynamakta... Zafer inanan inançlıların olacak....
22 Mart 2016 09:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler