YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı'ya yayın yasağı
Reyhanlı'ya yayın yasağı
12 Mayıs 2013 09:10
Reyhanlı ilçesindeki patlamalarla ilgili delil niteliğinde olabilecek yazılı, sesli ve görüntülü haberlere ilişkin yayın yasağı getirildi.

Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı, ilçede meydana gelen patlamalar sonrasında görsel, yazılı ve internet yayın organlarında, delil niteliğinde bulunan olay yerinin, yaralı ve ölülerin görüntülerinin yayımlandığının tespit edildiğini belirterek, yayın yasağı getirilmesi talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren Reyhanlı Sulh Ceza Mahkemesi, yayın yasağı kararı aldı.

Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi:

"Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığının talebinin kabulü ile, Reyhanlı ilçesinde meydana gelen ve pek çok kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili söz konusu soruşturmaya ilişkin dosya ve soruşturma kapsamı içinde kalan olay yerinde ve olayda ölen ve yaralananlara ilişkin, olay içeriğine ilişkin her türlü sesli, görüntülü ve yazılı ve görsel medyadaki yayınlar ile internet ortamındaki bu kapsamdaki bilgilerin CMK madde 153 ve diğer maddeleri gereğince yayınlanmasının ve gösterilmesinin yasaklanmasına karar verildi."

 

AA

01:10
 // Kahraman maraş
Vay yavrum vayyy adama bak be ulan siz bu miletten aldığınğz desteş kadar bu millete destek olacak gücünüz yoksa ne geziyonuz o koltukta ne yayın yasağı sizin rejiminizi ne esat ne kaddafi ne saddam yapmadı asıl rejim bu sizin yaptığınız daha nereye kadar bu milleti uyutacaksınız eyyy osmanlı torunu eyy türkiye uyan uyannnnnn...
13 Mayıs 2013 01:10
KINIYORUM:::
 // Alper
Yayın yasağı ne demek yaaa???????????????? planlarınız ortaya çıkacak diye yayın yasağı mı getiriyorsunuz... basın mensupları orada olanı yayınlıyor... yeni şeyler eklemiyor veya çıkartmıyor... ilk defa basın yasağı geliyor arkadaşlar... insanlar uyanmasın diye... uyumaya devam edelim diye... çözüm süreci adı altında büyük ortadoğu projesi sekteye uğramasın diye... ...
12 Mayıs 2013 Pazar 09:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler