YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı saldırısının asli faili yakalandı!
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Reyhanlı'da meydana gelen patlamanın asli faillerinden M.G.'nin yakalandığını açıkladı.
Reyhanlı saldırısının asli faili yakalandı!
17 Mayıs 2013 / 11:58 Güncelleme: 17 Mayıs 2013 / 12:41

Vali Lekesiz, "Reyhanlı'da meydana gelen 2 ayrı patlama soncunda 51 insan hayatını kaybetti.

Olayın faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlı bir şekilde sürdürülmektedir. Şüphelilerden 8 tanesi adli makamlara sevk edilmiş. 4 tanesi tutuklanmıştır.

Tutuklananlardan adli makamlara sevk edilen M.K., İ.D. A.M. ve İ.Ş. tutuklanarak cezaevine konulmuş. Hatay İl nüfusuna kayıtlı olan M.G., E.Ö., A.E. ve E.A. ise bugün adli makamlara çıkarılacaktır." dedi.

Kararlı ve yoğun çalışmalarla 16.05.2013 günü saat 23:40'ta olayın aslı faili M.G.'nin ele de geçirildiğini açıklayan Vali Lekesiz, "Eyleme karışan şahıslardan M.G., D.Ö. ve Y.B.'nin asli fail olduğu değerlendiriliyor.

Suriye'ye geçmek üzere Samandağ'a gittikleri, denizden ve karadan alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle kaçmayı başaramadıkları, arazide saklandıkları anlaşıldı." diye konuştu. M.G.'nin yakalandığını aktaran Vali Lekesiz, onunla birlikte olan D.Ö. ve Y. B'nin de Suriye'ye geçemediğinin değerlendirildiğini söyledi.

Lekesiz şöyle konuştu:

"D. Ö. ve Y.B. güvenlik tarafından yoğun bir şekilde aranmaktadır. Bu kişileri bilmeden dahi olsa saklamanın, korumanın, yataklık yapmanın suç oluşturacağı unutulmamadır. Sevgi ve barışın hoşgörü merkezi olan Hatay'da yaşayan vatandaşların yerleşim yeri ve kırsalda karşılaştıkları şüphelileri güvenlik güçlerine haber vermeleri önemlidir." açıklamasında bulundu.

Vali Lekesiz'e açıklamalarında Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Başoğlu da eşlik etti.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler