YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı kan ağlıyor
Reyhanlı kan ağlıyor
15 Mayıs 2013 11:10
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıların ardından, postane meydanında hasar gören ve tehlike arz eden binalar, iş makineleri ile yıkılıyor.

Patlamada dostlarını, arkadaşlarını kaybeden Reyhanlı halkı ise, yıkımı duygu dolu gözlerle izledi.

Günün ilk saatlerinden itibaren postane önüne gelen ekipler, iş makineleriyle, enkaza dönen binaların kalan yerlerinde de yıkım çalışmaları başlattı. Bu sırada meydanda toplanan bazı vatandaşlar da, yıkım çalışmalarını izledi. Kimi olay yeri şeridinin dışından, kimi de yakın binaların çatısından yıkımı izleyen vatandaşlar, patlamada kaybettikleri yakınlarını düşünerek hüzünlü anlar yaşadı.

Patlamada, damadı gözünden yaralanan Aydın Kadan isimli vatandaş, büyük korku yaşadıklarını söyleyerek, “Ben patlama olduğunda kahvedeydim. Öyle bir ses duyduk ki yer yerinden oynadı. Hayatımda ben böyle bir şey görmedim. Şimdi de insanlar kaçıyor. Kimi Kırıkhan'a kimi Hatay'a kaçıyor” dedi.

Yıkılan binaların da 30 yıldır ayakta olduğunu söyleyen Kadan, gördükleri manzara karşısında büyük üzüntü yaşadıklarını belirtti.

Patlama sırasında dershanede sınıfta olan Emre Abdullah Karaca ise, arkadaşlarıyla büyük korku yaşadıklarını ifade etti. Karaca, “Dershanedeydik. Birinci patlamada herkes ayağa kalktı. Sağa sola koşuyorduk. İkinci patlama olacağı sırada kaçacaktık ama yerimizde kaldık. Ağlayan arkadaşlarımız oldu. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşanmaz” diye konuştu.

 

İHA

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler