YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı eyleminde ortalık karıştı
Adana’da, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalar üzerinden hükümeti protesto eden ve AK Parti binasına yürümek isteyen gruba, polis biber gazıyla müdahale etti.
Reyhanlı eyleminde ortalık karıştı
14 Mayıs 2013 / 23:41 Güncelleme: 14 Mayıs 2013 / 23:49

Grup, AK Parti’ye yürümekten vazgeçince, bu sefer yürümek isteyen eylemciler ile karşıt görüşlü eylemciler arasında arbede yaşandı.  
 
Akşam saatlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi eski binası önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mensup yaklaşık 400 kişilik grup, Reyhanlı’daki bombalı saldırılar nedeniyle hükümeti protesto etti. Grup, buradan AK Parti Adana İl Başkanlığı’na yürümek istedi. Ancak güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisi, grubun yürüyüş yapmasına izin vermedi. Polis yürümekte direnin gruba biber gazı ile müdahale etti. Çok sayıda eylemci ile polis ve gazeteciler biber gazından etkilendi. Grup, bir süre bekledikten sonra tekrar Atatürk Caddesi üzerinden AK Parti’ye yürümek isteyince, gene polis barikatıyla karşılaştı. Uzun süren pazarlıkların ardından grubun, Uğur Mumcu Meydanı’na yürümesine karar verildi.

Buradan, grup sloganlar eşliğinde yürürken polis de ara sokaklarda önlem aldı. Grup,  Uğur Mumcu Meydanı’na yakın mesafedeki Sular Kavşağı olarak bilinen yere geldiğinde, gruptan bazıları AK Parti’ye yürümek istedi. Buna karşı çıkan diğer eylemciler ile yürümek isteyen eylemciler arasında kısa süren arbedeler yaşandı. Grup, burada okunan basın açıklamasının ardından dağılırken etrafa taş atmaya başlayınca polis bu sefer job ile müdahale ederek grubu dağıttı.
 
“Polisin eylemci isyanı”
 
Grubun eylemi sırasında, ayağına taş yiyen bir polis acı ile seke seke kaldırıma çıktı. Sinirlenen polis, kafasındaki kaskı fırlatarak, yere oturdu.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler