YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Resepsiyornda türban krizi
Türkiye'de hala türban krizi yaşanmaya devam ediyor. Şanlıurfa'daki Cumhuriyet resepsiyonunda ŞUTSO Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin'in eşinin türbanlı oluşu sebebiyle resepsiyordan ayırılmasının istendiği iddia ediliyor
Resepsiyornda türban krizi
30 Ekim 2009 / 23:08 Güncelleme: 30 Ekim 2009 / 23:10

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, dün Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda bilgisi dışında ve ''kesinlikle tasvip etmediği üzücü bir hadisenin'' cereyan ettiğinin iddia edildiğini belirterek, ''Resepsiyonda bulunan kesimlerin hiçbirisi kılık kıyafetle ilgili bir  rahatsızlığı tarafıma iletmemiş olup, Sayın Başkan'a tevdi edilen bu hususla  ilgili olarak bilgilendirilmiş olsaydım, böyle bir hadise söz konusu olmaz, durum  düzeltilirdi'' dedi.
        

Şanlıurfa'da dün gece özel bir otelde düzenlenen ''Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu''na başörtülü eşiyle katılan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, ''Eşinin kıyafeti dolayısıyla ayrılmasının  istendiği'' iddiası üzerine resepsiyondan erken ayrılmıştı.
        

Bunun ardından bugün bazı internet sitelerinde konuya ilişkin ''Cumhuriyet resepsiyonunda türban krizi'' başlıklı bir haber yer almıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler