YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reşadiye'ye roket başlığı düştü
Helikopterden düşen 'roket başlığı' kayıp
Reşadiye'ye roket başlığı düştü
17 Aralık 2009 / 20:06 Güncelleme: 17 Aralık 2009 / 20:10

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Reşadiye'deki terörist saldırının ardından bölgede yapılan operasyonlarda kullanılan bir helikopterden görev dönüşü Tokat'ta araziye roket başlığı düştüğünü belirterek, arama çalışmalarının sürdürüldüğünü, bölgedeki vatandaşlara bu konuda bilgi verildiğini söyledi.

Vali Şerif Yılmaz, 7 Aralık 2009 tarihinde Reşadiye ilçesinde meydana gelen hain saldırıyı yapan teröristleri etkisiz hale getirmek için yapılan operasyonlarda kullanılmak üzere kente getirilen bir helikopterden, dün görevden dönerken Gümenek mevkisinin 1-1.5 kilometre güneydoğusunda araziye 1 adet roket başlığı düştüğünü bildirdi.

Bölgede arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden Vali Yılmaz, bölge halkına gerekli tebligatın yapıldığını, bu nedenle endişe edilecek bir durumun olmadığını aktardı.

Roket başlığının arandığı bölgedeki Tokat merkeze bağlı Şenköy'de Cemevi'nin hoparlöründen yapılan anonsla köylülere düşen patlamamış roket başlığına dokunulmaması konusunda uyarıda bulunuldu.

Benzer anonsların bölgedeki çevre köyler Kızılköy ve Çamağzı'nda da yapılarak vatandaşların bu konuda uyarıldıkları öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler