YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reklam filmi başını ağrıtacak
CHP'nin reklam filminde izinsiz fotoğraf kullanması başını ağrıtacak.
Reklam filmi başını ağrıtacak
09 Nisan 2011 / 20:57 Güncelleme: 09 Nisan 2011 / 21:15

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' olarak gösterdiği, Denizlili halk sanatçısı Hayri Dev, CHP'nin seçimler öncesi hazırladığı reklam filminde izinsiz olarak kendisine ait fotoğrafının izinsiz kullanıldığını iddia etti.

Kendisinin yaptığı üç telli bağlaması ve derlediği türkülerle UNESCO tarafından ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' olarak ilan edilen Dev, CHP'nin seçim çalışmaları kapsamında hazırlanan ve ulusal ve yerel televizyon kanallarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sesiyle yayınlanan tanıtım filminde, kasketiyle çekilmiş fotoğrafının yer almasına tepki gösterdi.

Dev, gazetecilere yaptığı açıklamada, televizyon izlerken CHP'nin tanıtım filminde kendisini gördüğünü ve şaşırdığını söyledi.

Fotoğrafının kullanılması için kendisinden izin alınmadığını iddia eden Dev, ''Bana ne soran oldu ne de görüşen. Ben böyle bir şeyi istemedim ve istemem de. Yanlış yapmışlar'' dedi.

Dev'in oğlu Hayri Dev ise, ''babasının fotoğrafının izinsiz olarak kullanılmasını ahlaki bulmadıklarını'' dile getirerek, ''Hiçbirimizin haberi bile yok. Zaten kullanmak için izin almak istenseydi bile siyasi bir reklam olduğu için yer almak istemezdik. Yapılan zaten ahlaki açıdan yanlış. Hukuksal olarak da yanlış. Hakkımızı yasal yollarla arayacağız'' şeklinde konuştu. AA

HAYRULLAH DEV’DEN SİTEM!
 // Özgür SAĞ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ulusal kanallarda yayınlanan reklamların birinde fotoğrafı yer alan Hayrullah DEV, kendisiyle ilgili bazı internet sitelerinde çıkan haberlere sitem etti ve kırıldı. Bu reklamla ilgili internet ortamında, “Hayrullah Dev’in davacı olacağı” şeklindeki haberin yalan olduğunu CHP İlçe Başkanı Saffet Akyol’a bizzat Hayrullah DEV ve çocukları söylemiştir. Evine yapılan ziyaret sırasında çok üzgün olduğunu, fotoğra...
10 Nisan 2011 20:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler