YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Reis çağırdı, vatan için gidiyorum' diyen şehidin adı liseye verildi
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi babasına ‘Reis çağırdı, vatanım için gidiyorum’ diyerek meydana inen şehit Murat Akdemir’in adı Beykoz’da bulunan evinin karşısındaki liseye verildi.
'Reis çağırdı, vatan için gidiyorum' diyen şehidin adı liseye verildi
15 Ekim 2016 / 21:01 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 21:02

İstanbul Çengelköy'de, oğlunun birinci yaş gününden bir gün önce darbe girişimi sırasında hainlerin kurşunuyla şehit düşen Murat Akdemir'in adı Beykoz'da evinin karşısındaki liseye verildi. Şehit Murat Akdemir, 27 yaşında vatan ve bayrak sevgisiyle dolu bir gençti.

PASTASINI BİLE ALMIŞTI

15 Temmuz'dan bir gün sonra minik yavrusu Muhammed Efe'nin doğum günüydü. Pasta siparişini vermiş, alacağı hediyeyi düşünüyordu. Darbecilerin katliama başladığını haber alan Akdemir, her şeyi bir kenara bırakıp sokağa çıktı.

BABADAN HELALLİK ALDI

Babasına, "İşte baba Reis çıktı. Bizi çağırıyor. Ben vatanım için gidiyorum" dedi. Arkadaşlarını arayan Murat hemen evlerine yakın Kuleli Askeri Lisesi'nin önüne gitti. Vatanı için FETÖ'nün terörist askerlerine, tanklarına, ağır silahlarına karşı sadece vatan sevgisi gücüyle çarpıştı. Hainlerin kurşunları Murat'ın bedenine saplandı.

Arkadaşları feryatlar içinde Murat'ı bir taksiye bindirdi. Ama Murat gülümsüyordu. Vatanı için şehit olacak olmak onun yüzüne yansımıştı. Murat vatanı için şehit düştü... Vatan ve demokrasi uğruna şehit düşen Murat Akdemir'in adı artık evinin karşısındaki Anadoluhisarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yaşayacak.

Lisenin adı Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Şehidin ismini taşıyan tabela dün törenle okula asıldı. Törene Murat Akdemir'in ailesi, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Oğlunun adının okula verilmesi ile ilgili duygularını SABAH'a aktaran baba İsmail Akdemir, "Evladımla gurur duyuyorum. O ve diğer tüm şehitler, bu kahramanlıklarını yapmasaydı biz şu an burada olamazdık. Kendisi gibi adı da hiç silinmeyecek güzel yavrumun" dedi.

650-001.jpg

 // atak
allah rahmet eylesin vatan sağolsun,,REİS dedi ise herşeyi yapmaya hazırım,yeminle babam kadar seviyorum REİS i,allah başımızdan eksik etmesin...
15 Ekim 2016 22:36
bir daha mı Tövbeler
 // Ömer
Allah rahmet eylesin... gülben& Erhan da çok dua ediyordur mutlaka....
15 Ekim 2016 Cumartesi 21:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler