YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rehine krizi, askerin silahıyla 12 kişiyi rehin aldı
Sultanahmet'teki İstanbul Çocuk Mahkemeleri'nde trajikomik bir olay yaşandı
Rehine krizi, askerin silahıyla 12 kişiyi rehin aldı
17 Haziran 2009 / 15:49 Güncelleme: 17 Haziran 2009 / 00:00

Adliye'de rehine krizi  
  
Bugün Sultanahmet'teki İstanbul Çocuk Mahkemeleri'nde trajikomik bir olay yaşandı. 17 yaşındaki sanık mahkeme çıkışı jandarmanın elindeki silahı kaparak etrafta bulunan çok sayıda kişiyi rehin aldı.  
   
Ancak silah boş olduğu için jandarma ve polis olaya müdahale ederek sanığı etkisiz hale getirdi. Jandarmanın boş silahla sanığa eşlik etmesi skandaldı. Ancak büyük bir felaketti yine silahın boş çıkması önledi.


Sultanahmet'teki İstanbul Çocuk Mahkemeleri'nde yargılanan bir mahkum aldığı ağır mahkumiyet kararını duyunca çılgına döndü. Edinilen bilgilere göre Çocuk Mahkemeleri'nde yargılanan ve ismi henüz belirlenmeyen bir şahıs hakkında görülen dava sonucunda 50 yıl hapis cezası aldı. Karar karşısında çılgına dönen şahıs nezarethaneye götürüldü. Şahsın bu sırada jandarmanın elindeki silahı aldığı iddia edildi. Saldırganın bu silahı kullanarak nezarehtanede bulunan 12 kişiyi rehin aldığı öğrenildi. Silahın boş olduğunu farkeden şahsın nezarethanenin camlarını kırdığı, bu parçalardan birini alarak Rıdvan Yıldız isimli bir tutuklunun boğazına dayadı. Bir süre bu şekilde bekleyen ve etrafa tehditler savuran saldırgan ikna edildi ve Yıldız'ı bırakıp teslim oldu.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler