YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Referandum için akın ediyorlar
Referandum için akın ediyorlar
27 Ağustos 2010 08:09
Yaz tatillerini Türkiye'de geçiren gurbetçiler, 12 Eylül için tekrar Türkiye'nin yolunu tuttu. Anayasa değişiklik paketini Türkiye'nin geleceği için büyük bir gelişme ve fırsat olduğunu dile getiren Mehmet Ali Sayer çifti oylarının renginin 'evet' olacağı

Yaz tatili ve bayramlarda Türkiye'ye akın eden gurbetçiler, bu kez 12 Eylül'deki anayasa paketi referandumunda oy kullanabilmek için geliyor.

Gümrük kapıları ve havaalanlarında 3 Ağustos tarihinden 12 Eylül tarihine kadar oy kullanabilen gurbetçiler, tatillerini referandumda oy kullanabilecek şekilde ayarlıyorlar. Anayasa paketini Türkiye'nin geleceği için büyük bir gelişme olarak gördüklerini ifade eden gurbetçi ailelerden, eşi ve oğlu ile oy vermeye giden Mehmet Ali Sayer, paketin demokratik tıkanıklığı aşmada önemli bir yeri olduğunu belirtiyor. Almanya'nın Schleswig Holstein eyaletine bağlı Rendsburg kentinden Türkiye'ye giden Muhittin ve Nuran Altun çifti "Oyumuzun rengi tabii ki 'evet'. Geçmişte çok sıkıntılar, eziyetler çekildi. Hâlâ da devam eden sıkıntılar var. Yeni anayasa paketine 'evet' demek hürriyet demek, bu sıkıntıların eziyetlerin bitmesi demek. Dolayısı ile biz 'evet' oyu kullanacağız.'' dedi. Hamburg'dan oy kullanmak için eşi Rukiye, oğlu Ahmet Ömer ile birlikte Türkiye'ye giden Mehmet Ali Sayer de yeni anayasa paketinin demokratik tıkanıklığın önünü açacağını belirtti. Sayer, "Biz sadece kendi oylarımızın değil aynı zamanda eş, dost, akraba ve tanıdıklarımızın oylarının da 'evet' olması için çalışacağız.'' dedi.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler